warsztaty offa 1

Jak już informowaliśmy, jesienią tego roku odbędzie się pierwszy w historii naszego miasta konkurs dla twórców – pasjonatów X muzy. Olkuski Festiwal Filmów Amatorskich, zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu, poprzedzają warsztaty dla osób chcących wziąć udział w festiwalu. Pierwsze spotkanie edukacyjne miało miejsce 29 czerwca w MDK, a poprowadził je Piotr Skrzynecki, filmoznawca, na co dzień zajmujący się kinem Zbyszek.

Artyści, nawet amatorzy, mają częstokroć przekonanie, że ujmą dla nich jest korzystanie z wiedzy i doświadczenia innych. Owszem, chętnie zaglądają na internetowe strony poświęcone swej pasji, czytają blogi, oglądają instruktaże na kanale YouTube, ale żeby tak otwarcie, na oczach innych dokształcać się – to już niechętnie. Mimo to na pierwsze warsztaty OFFA przyszło kilkanaście osób. Głównie uczestnicy zajęć multimedialnych organizowanych w Olkuskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku, i kilkoro młodych olkuszan. Chapeau bas.

 

Bez wątpienia były to dla nich wartościowe spotkanie, gdyż otrzymali dzięki niemu wiele przydatnych informacji. Piotr Skrzynecki nie tylko omówił najważniejsze kwestie dotyczące udziału w festiwalu, ale też sporo uwagi poświęcił praktycznym aspektom prawnym, które mają znaczenie choćby w użyciu muzyki do tła dla filmu, czy zgody właścicieli miejsc wybranych na plany zdjęciowe. Wskazał ponadto najlepsze darmowe programy do montażu, a także internetowe strony, z których nieodpłatnie pobrać można i wykorzystać do własnej produkcji wspomnianą już wcześniej muzykę.

warsztaty offa 2

Opowiadał również o własnych przygodach przy tworzeniu filmów i udziale w filmowych festiwalach. Na zakończenie odpowiadał na padające z sali pytania oraz zachęcił do udziału w następnych warsztatach. Poprowadzą je zaproszeni profesjonaliści, specjalizujący się w różnych dziedzinach produkcji filmowej. O terminach kolejnych spotkań informować będziemy na bieżąco.

Wszelkie niezbędne informacje o Olkuskim Festiwalu Filmów Amatorskich znaleźć można na stronie internetowej: http://mok.olkusz.pl/index.php/konkursy/666-offa

MOK Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze