12 października 2012 roku świętowaliśmy Dzień Nauczyciela pod hasłem ,,Rycerski Dzień Edukacji”. Po uroczystej akademii, przemówieniu pani dyrektor Anny Knapik i wręczeniu nagród zasłużonym pracownikom naszej szkoły, odbyła się uroczysta akademia, podczas której dwóch krakowskich żaków zostało przeniesionych do współczesnych czasów. Na zakończenie programu artystycznego żacy, a my wraz z nimi, trafiliśmy do czasów średniowiecza.

Bractwo Rycerskie ,,Kruk” zawładnęło salą gimnastyczną. Na początku dzieci wysłuchały opowiadania o dawnych, średniowiecznych  czasach, poznały szczegóły stroju rycerza, obejrzały tarczę oraz miecze wojowników. Bractwo przybliżyło uczniom zasady, którymi kierują się w życiu prawdziwi rycerze, a które brzmią:
1.Bądź zawsze oddany Bogu, Ojczyźnie, Panu.
2.Nigdy nie bądź tchórzliwy.
3.Bądź ambitny i podążaj do celu.
4.Przegrane bitwy znoś z honorem.
5.Bądź wzorem dla innych.
6.Szanuj ludzi wokół siebie.
7.Dobro i prawość przed niesprawiedliwością broń.
8.Bądź hojny dla ludzi w potrzebie.
9.Bądź wierny swym zasadom i ideałom.
10.Nie krzywdź słabszych.

 

Dużą atrakcją był pokaz walk rycerzy z użyciem mieczy. Po części teoretycznej przystąpiono do konkursów dla uczniów: były próby zagrania na rogu, walki na worki, wyścigi w chodzeniu po desce, przeciąganie liny, przecinanie toporkiem ziemniaka. Chętnych do poszczególnych konkurencji nie brakowało, ale najbardziej obleganą konkurencją była ta ostatnia.

sp 4 rycerze 3

Spotkanie z Bractwem Rycerskim zakończyło się słodkim poczęstunkiem, a dzieci dowiedziały się, że warto mieć w życiu zasady postępowania i kierować się nim.Serdecznie dziękujemy Bractwu Rycerskiemu „Kruk” za zorganizowanie tej wspaniałej uroczystości, która  była ważnym akcentem wychowawczym i potwierdzeniem powszechnie panującej opinii, że w „Czwórce” nigdy nie jest nudno.sp 4 rycerze 5

sp 4 rycerze 4

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze