Maluchy ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Olkuszu oficjalnie już powiększyli grono żaków. Uroczystość ślubowania klas pierwszych była wyjątkowo barwna.
Kandydaci na uczniów musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami z różnych dziedzin życia, gdyż Zła Wróżka rzuciła na nich zaklęcie. Poprzez wykonanie zadań stawianych przez wysłanników z różnych bajkowych krain udało się pierwszakom oraz Księżniczce i Dobrej Wróżce odczarować złe zaklęcie.

Śpiewali, recytowali wiersze, a nawet tańczyli – za co otrzymali pięć symboli, tj. klucz wiolinowy, pracowitą pszczółkę, mądrą sowę, tańczącą baletnicę oraz serce.
Po części artystycznej 39 pierwszoklasistów złożyło uroczyste przyrzeczenie,  a dyrektor Anna Knapik pasowała ich na uczniów. Następnie wychowawcy klas wręczyli uczniom dyplomy, a przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego tarcze szkolne. Urząd Miasta przekazał dzieciom książki o Olkuszu i kredki.
Dyrektorka w słowach skierowanych do rodziców oraz nauczycieli przedszkoli dziękowała za trud, jaki wnieśli w wychowanie dzieci. Na zakończenie uczniowie udali się do sal lekcyjnych na przygotowany przez rodziców poczęstunek, otrzymali  też „rogi obfitości”.

Źródło: SP 4 w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze