sport lekka2

Liczna grupa olkuskich biegaczy wystąpiła w niedawnych Mistrzostwach Małopolski w Biegach Przełajowych, których gospodarzem był Tarnów. Lekkoatleci dwóch olkuskich klubów: KS-u oraz Kłosa przywieźli ze sobą siedem medali.

Pięć z nich zdobyli biegacze trenujący pod okiem Ryszarda Jałowca. Trójka z nich stanęła na najwyższym stopniu podium, zostając jednocześni mistrzami województwa. Wśród juniorek młodszych jako pierwsza do mety dobiegła Karolina Kwapisz. W tej samej kategorii wiekowej, tyle tylko że u chłopców drugi był Kamil Wichary. Kolejne laury zawodnicy KS-u zdobywali w starszych rocznikach. Adrian Wojtacha nie miał sobie równych u juniorów, a najszybciej na finiszu wśród seniorów pojawił się Emanuel Wojtacha. Tuż za swoim klubowym kolegom za linię mety wbiegł Mateusz Klich.

– Gratulujemy medali wszystkim naszym zawodnikom. Start w Tarnowie, był pożegnalnym wiosennym występem w biegach przełajowych. Kolejne zawody z udziałem naszych podopiecznych już na bieżniach tartanowych z początkiem maja – mówi Jakub Sowiński, przedstawiciel zarządu sekcji lekkiej atletyki przy KS Olkusz.

Kolejne dwa krążki do olkuskiej kolekcji medali Mistrzostw Małopolski dołożyli zawodnicy Kłosa. W kategorii juniorek drugie miejsce zajęła Justyna Pałka, a jako trzecia w gronie juniorek młodszych uplasowała się Kamila Barczyk.

Z ostatnich osiągnięć Kłosa na uwagę zasługuje również występ Michała Górkiewicza w ramach Akademickich Mistrzostw Polski, kończących sezon przełajów. Biegacz trenujący pod skrzydłami Czesławy Mentlewicz na dystansie 4,8 km zajął 13. miejsce.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
  Subskrybuj  
Powiadom o