sport lekka2

Liczna grupa olkuskich biegaczy wystąpiła w niedawnych Mistrzostwach Małopolski w Biegach Przełajowych, których gospodarzem był Tarnów. Lekkoatleci dwóch olkuskich klubów: KS-u oraz Kłosa przywieźli ze sobą siedem medali.

Pięć z nich zdobyli biegacze trenujący pod okiem Ryszarda Jałowca. Trójka z nich stanęła na najwyższym stopniu podium, zostając jednocześni mistrzami województwa. Wśród juniorek młodszych jako pierwsza do mety dobiegła Karolina Kwapisz. W tej samej kategorii wiekowej, tyle tylko że u chłopców drugi był Kamil Wichary. Kolejne laury zawodnicy KS-u zdobywali w starszych rocznikach. Adrian Wojtacha nie miał sobie równych u juniorów, a najszybciej na finiszu wśród seniorów pojawił się Emanuel Wojtacha. Tuż za swoim klubowym kolegom za linię mety wbiegł Mateusz Klich.

– Gratulujemy medali wszystkim naszym zawodnikom. Start w Tarnowie, był pożegnalnym wiosennym występem w biegach przełajowych. Kolejne zawody z udziałem naszych podopiecznych już na bieżniach tartanowych z początkiem maja – mówi Jakub Sowiński, przedstawiciel zarządu sekcji lekkiej atletyki przy KS Olkusz.

Kolejne dwa krążki do olkuskiej kolekcji medali Mistrzostw Małopolski dołożyli zawodnicy Kłosa. W kategorii juniorek drugie miejsce zajęła Justyna Pałka, a jako trzecia w gronie juniorek młodszych uplasowała się Kamila Barczyk.

Z ostatnich osiągnięć Kłosa na uwagę zasługuje również występ Michała Górkiewicza w ramach Akademickich Mistrzostw Polski, kończących sezon przełajów. Biegacz trenujący pod skrzydłami Czesławy Mentlewicz na dystansie 4,8 km zajął 13. miejsce.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze