pluszowy mis1

„Urodziny Pluszowego Misia” – pod takim hasłem odbył się X Jubileuszowy Powiatowy Festiwal Kultury Dziecięcej dla Przedszkolaków w Bukownie. W kilkudniowej imprezie udział wzięło ponad 300 dzieci, prezentujących swoje zdolności artystyczne, recytatorskie i wokalne. W środę natomiast odbyła się uroczysta gala, podczas której nagrodzeni zostali laureaci poszczególnych konkursów.

Ideą corocznego festiwalu dla najmłodszych jest odkrywanie i rozwijanie u dzieci ich różnych talentów. Na przedszkolaków z kilkunastu placówek powiatu olkuskiego i tych ze Sławkowa, czekały trzy propozycje. Największą popularnością cieszył się już nie po raz pierwszy konkurs plastyczny. Do organizatorów, którymi tradycyjnie oprócz Miejskiego Ośrodka Kultury w Bukownie było także Przedszkole Miejskie, wpłynęło łącznie 146 prac nadesłanych przez 3,4,5 i 6-latków oraz ich opiekunów. W bukowieńskim MOK-u odbyły się także konkurencje recytatorskie i wokalne. 88 przedszkolaków zaprezentowało przed jury zdolności recytatorskie, natomiast 59 najmłodszych wykonawców wokalne.

W tym roku Festiwal „O Pluszowego Misia” był wyjątkowy z powodu dziesiątej rocznicy istnienia. Jubileusz był także okazją do organizacji konkursu specjalnego, na logo festiwalu.

– Pomimo tego, że trzeba było wybrać zwycięzców w każdej kategorii, możemy śmiało powiedzieć, że wszyscy uczestnicy są zwycięzcami. Na gali wręczyliśmy nagrody tym, których wybrało jury. Wszystkim laureatom i ich opiekunom składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów. Takim właśnie „sukcesem” pochwaliliśmy się zapraszając Sonię Polak, która była kilkakrotną laureatką naszego festiwalu, a teraz rozwija swoje zdolności m.in. w Szkole Muzycznej w Olkuszu. Dodatkowo tańczy i śpiewa – mówi Ewa Stachurska, jedna z organizatorek imprezy.

pluszowy mis2

Zwycięzcy otrzymali nie tylko pamiątkowe dyplomy, ale także pluszowe misie. Wielkiego pluszaka nie zabrakło też wśród gości specjalnych. Miś nie tylko wręczał słodkie upominki, ale także ochoczo pozował do zdjęć. Na zakończenie gali na scenę wjechał jubileuszowy tort z wizerunkiem… no jakby mogło być inaczej – pluszowego misia!

Za rok jedenasta edycja festiwalu i szansa dla maluchów na kolejne, często pierwsze w życiu artystyczne wyróżnienia.

Honorowy Patronat nad imprezą sprawowali: Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa, Małopolski Kurator Oświaty Barbara Nowak, Starosta Olkuski Paweł Piasny, Burmistrz Bukowna Mirosław Gajdziszewski oraz Rada Rodziców Miejskiego Przedszkola w Bukownie.

Patronat medialny: Przegląd Olkuski.

{joomplu:57765}{joomplu:57764}{joomplu:57741}

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o