michalczewski

Perfekcyjną pierwszą część sezonu mają za sobą olkuscy futboliści amerykańscy. Silvers sobotnią wygraną nad Thunders Rybnik zapewnili sobie nie tylko mistrzostwo grupy południowej, ale także organizację ćwierćfinałowego starcia o I ligę na własnym terenie. Pierwszym rywalem zespołu Marcina Michalczewskiego w grze o upragniony awans będzie Owls Bielawa.

Przed sobotnim meczem obie drużyny – zarówno Silvers jak i Thunders, mocno liczyły na zwycięstwo, które pozwoliłoby im zakończyć rozgrywki z kompletem zwycięstw. Historia dotychczasowych spotkań pomiędzy tymi ekipami przemawiała co prawda za „Pierunami”, jednak boisko pokazało zupełnie coś innego. Na Czarnej Górze dominacja gospodarzy przez większość spotkania była zdecydowana, tylko w pierwszej kwarcie wynik oscylował w granicach remisu. W kolejnych częściach pojedynku miejscowi dokładali po jednym przyłożeniu, czego goście z Rybnika nie byli w stanie już powtórzyć. Ostatecznie Thunders przegrali 13:30 i do play-offów przystąpią z drugiego miejsca w tabeli.

Tytuł „Majstra” i niepokonanych pozostał natomiast w Olkuszu. – Nie zaczęliśmy tego meczu zbyt dobrze. Jako pierwsi straciliśmy punkty i zmuszeni byliśmy gonić wynik. Cieszę się, że nie „straciliśmy głowy”, tylko spokojnie dążyliśmy do pola punktowego rywali. Daliśmy się zaskoczyć na wstępie, później było już dużo lepiej. Zaczęliśmy grać to, co potrafimy najlepiej, a więc szybkie podania i biegi. Ta taktyka okazała się skuteczna – cieszy się trener Marcin Michalczewski.

Triumf nad „Pierunami” sprawił, że to olkuszanie będą gospodarzami pierwszego starcia w fazie play-off. W niedzielę 10 września „Srebrni” zmierzą się przy ul. 29-listopada z Owls Bielawa. Ćwierćfinałowy rywal Silvers zmagania w grupie zachodniej zakończył na drugiej pozycji z bilansem trzech zwycięstw i trzech porażek, miejsca na szczycie ustępując rezerwom Panthers Wrocław.

– Na papierze wyglądamy lepiej od przeciwników, ale trudno oceniać możliwości innych zespołów, biorąc pod uwagę różny poziom sportowy w poszczególnych grupach. Wiemy jednak, że naszym ogromnym atutem będzie własne boisko i Czarna Góra, na której od zawsze możemy liczyć na wsparcie swoich niezawodnych fanów. Obiecuję, że zrobimy wszystko, aby nie zawieść i kontynuować zwycięską serię – zaznacza trener Michalczewski.

Konfrontacja z Owls za ponad dwa tygodnie. Warto w tym miejscu pochylić się też nad wydarzeniami, których byliśmy świadkami w poprzednich tygodniach, kiedy do Silvers rozpoczęli swój marsz ku zwycięstwu na Południu. Zaczęli od małej demolki nad Hammers 48:6. Dużo trudniej było w starciu z Tigers Kraków, ale i w tym przypadku „Srebrni” sięgnęli po dwa punkty wygrywając 22:20. Im bardziej sezon się rozkręcał, tym olkuszanie zostawiali po sobie lepsze wrażenie. Dwa razy do zera ograli Zagłębie Steelers, nie mieli tez problemów w rewanżu z Hammers. Ostatni wynik 30:13 z Thunders był ukoronowaniem najlepszej w historii rundy zasadniczej w wykonaniu Silvers. Oby tak dalej!

Silvers Olkusz – Rybnik Thunders 30:13 (8:7, 6:0, 8:6, 8:0)

I kwarta:
0:7 przyłożenie Łukasza Dudzika po 39-jardowej akcji podaniowej Pawła Kowackiego (podwyższenie za jeden punkt, Artem Voitovych)
8:7 przyłożenie Kamila Zięby po 1-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty, Kamil Zięba)

II kwarta:
14:7 przyłożenie Marcina Niedziałka po 22-jardowej akcji podaniowej Kamila Zięby

III kwarta:
22:7 przyłożenie Kamila Zięby po 10-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty, Marcin Niedziałek)
22:13 przyłożenie Sebastiana Czyża po 2-jardowej akcji biegowej

IV kwarta:
30:13 przyłożenie Michała Polaka po 5-jardowej akcji podaniowej Kamila Zięby (podwyższenie za dwa punkty, Kamil Zięba)

Komplet wyników Silvers w sezonie 2017:

Silvers Olkusz – Hammers Łaziska Górne 48:6 (8:6, 16:0, 16:0, 8:0)
Tigers Kraków – Silvers Olkusz 20:22 (0:8, 0:14, 6:0, 14:0)
Silvers Olkusz – Zagłębie Steelers 42:0 (8:0, 22:0, 6:0, 6:0)
Zagłębie Steelers – Silvers Olkusz 0:33 (0:0, 0:6, 0:20, 0:7)
Hammers Łaziska Górne – Silvers Olkusz 12:48 (0:16, 0:12, 6:6, 6:14)
Silvers Olkusz – Thunders Rybnik 30:13 (8:7, 6:0, 8:6, 8:0)

tabela silvers 2017

Źródło tabeli: plfa.pl

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze