owls 100

Najważniejsze rozstrzygnięcia w kwestii awansu olkuskich futbolistów do PLFA I zapadły przed dwoma tygodniami, kiedy Silvers pokonali u siebie Owls Bielawa. Stąd mecz półfinałowy w fazie play-off z Panthers II Wrocław nie miał żadnego znaczenia dla końcowego układu sił na drugim froncie. Nie mniej wysoka porażka z „Panterami” powinna być dla olkuszan lekcją pokory, bowiem w przyszłym w roku o ligowe punkty będzie znacznie trudniej.

Podopieczni trenera Marcina Michalczewskiego przez sezon zasadniczy przeszli jak burza, z kompletem zwycięstw. „Złotą” serię podtrzymali również w starciu z Bielawą, więc do ostatniego w obecnych rozgrywkach pojedynku z Panthers przystąpili na dużym luzie. Oczywiście Silvers mieli ochotę na sprawienie kolejnej niespodzianki, jednak tym razem zabrakło im atutów sportowych.

„Srebrni” przegrali z kretesem, ani razu nie punktując. Co innego goście z Wrocławia, którzy systematycznie powiększali swoją przewagę. Już w pierwszej kwarcie uzyskali dwa przyłożenia, a prawdziwy popis umiejętności dali w kwarcie trzeciej, wygranej przez nich 21:0. W całym meczu ekipa ze stolicy Dolnego Śląska zdobyła 51 punktów i w przekonującym stylu pokonała momentami bezradnych olkuszan.

– Rywale udowodnili nam, że jeszcze wiele pracy przed nami. Grali z dużym rozmachem i perfekcyjnie wykorzystywali nasze nawet najmniejsze błędy w ustawieniu. Miałem świadomość, że przyjdzie nam się zmierzyć z najlepszym zespołem na tym poziomie, który z pewnością świetnie poradziłby sobie również w I lidze. W końcu graliśmy z bezpośrednim zapleczem Mistrza Polski – komentuje trener Michalczewski.

Rzeczywiście, pewnym usprawiedliwieniem Silvers ich pierwszej w tym roku, ale jakże znacznej porażki jest fakt, że w Gorenicach polegli z topową drużyną w kraju. Teraz przed zespołem z Olkusza zasłużone wakacje, a później przygotowania do sezonu 2018, w którym przypomnijmy – „Srebrni” po raz pierwszy w historii zagrają na szczeblu I ligi.

Silvers Olkusz – Panthers Wrocław B 0:51 (0:14, 0:9, 0:21, 0:7)

I kwarta:
0:7 przyłożenie Damiana Kwiatkowskiego po 5-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt, Dawid Pańczyszyn)
0:14 przyłożenie Ernesta Rogowicza po 5-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt, Dawid Pańczyszyn)

II kwarta:
0:20 przyłożenie Ernesta Rogowicza po 10-jardowej akcji biegowej
0:23 20-jardowe kopnięcie z pola w wykonaniu Dawida Pańczyszyna

III kwarta:
0:30 przyłożenie Kamila Grabowskiego po 7-jardowej akcji podaniowej Damiana Kwiatkowskiego (podwyższenie za jeden punkt, Dawid Pańczyszyn)
0:37 przyłożenie Macieja Jackowskiego po 60-jardowej akcji podaniowej Damiana Kwiatkowskiego (podwyższenie za jeden punkt, Dawid Pańczyszyn)
0:44 przyłożenie Tomasza Soski po 10-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt, Dawid Pańczyszyn)

IV kwarta:
0:51 przyłożenie Tomasza Soski po 20-jardowej akcji podaniowej Jakuba Wąsiela (podwyższenie za jeden punkt, Dawid Pańczyszyn)

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze