lukasz kmita 600

Materiał wyborczy KW Prawo i Sprawiedliwość
Kilka dni temu Ministerstwo Sportu opublikowało listę rankingową „Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej” edycja 2018. Władze Olkusza po raz kolejny były nieskuteczne.

Tymczasem pozyskane środki mogły być przeznaczone m. in. na budowę krytego basenu, nowej sali gimnastycznej lub kompleksu boisk sportowych. Od czterech lat burmistrz Olkusza nie potrafi skutecznie zabiegać o dofinansowanie na przebudowę dróg lokalnych. Niestety, takich przypadków zaniechań można by wymieniać bardzo wiele. W minionej kadencji władze miasta realnie zaprzepaściły szansę na pozyskanie ok 15-20 mln zł środków rządowych. Dokonując podsumowania mijającej kadencji warto zastanowić się, czy stać nas dalej na taką rozrzutność?

Aby zrealizować wspólne pomysły, które pozytywnie zmienią oblicze Srebrnego Miasta potrzebne są dobrze przygotowane projekty oraz życzliwe relacje na szczeblu wojewódzkim czy z poszczególnymi ministerstwami. Roman Piaśnik nie potrafił tego uczynić przez 4 lata.

Jako kandydat na burmistrza MiG Olkusz gwarantuję nowe podejście do pozyskiwania środków zewnętrznych. Wykorzystam wszystkie szanse, aby nasza gmina i miasto były w czołówce samorządów, które uzyskują wsparcie na rozwój. Musimy razem zadbać o to, aby nasi Mieszkańcy nie musieli szukać oferty sportowo-rekreacyjnej poza Olkuszem. Możemy to zrobić razem!

Moimi priorytetami w zakresie sportu i rekreacji będzie:

  • budowa w Olkuszu aquaparku z częścią basenową i rodzinną strefą rekreacyjną
  • powstanie Rowerowej Obwodnicy Olkusza
  • zwiększenie atrakcyjności terenu Zamku Rabsztyn, Ośrodka na Czarnej Górze oraz Silverparku poprzez organizację cyklicznych imprez plenerowych
  • wprowadzenie miejskiego systemu rowerów SILVER BIKE
  • współpraca z Nadleśnictwem w zakresie wyznaczenia bezpiecznych ścieżek Nordic Walking
  • budowa tężni solankowej

ŁUKASZ KMITA NOWY BURMISTRZ – WIĘCEJ MOŻLIWOŚCI

PILNE: Zapraszam w czwartek, 4 października o godz. 18:00 do auli Zespołu Szkół nr 3 (Ekonomik)
na spotkanie dot. rządowego programu „Czyste Powietrze”

76
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
76 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
1 Autorzy komentarzy
Nauczyciel emerytwujekStasiutom2P X T Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
wyborca z Olkusza
wyborca z Olkusza

Kmita kolejny raz pokazuje, że ma przemyślaną kampanię. Dobre pomysły, dobre projekty. Roman zostaje w tyle…

Rysiek M.
Rysiek M.

Czemu Pan Kmita nie pisze, że burmistrz Olkusza sprzedał majątek gminy wart ponad 12 mln złotych. Nie zadłuża – a wyprzedaje. .

Dach na starostwoe
Dach na starostwoe

Łukasz… Zapytaj burmistrza czy to prawda, że firma realizująca Stare Starostwo a konkretnie dach zeszła z placu budowy. Jeśli tak Staremu Starostwu grozi zalanie i zniszczenie. Dach od strony ul Szpitalnej niezrobiony.
Proszę pytać dlaczego zeszli… odpowiedz może być bardzo ciekawa.

Cybał
Cybał

Merytorycznie z Piaśnikiem wygrać się nie da, Panie Kmita, to zaczynają się fejkniusy 🙂

XYZ
XYZ

Panie Kandydacie Kmita proszę poświęcić trochę czasu i zapoznać się historią inwestycji w Aquaparków w sąsiednich samorządach /szczególnie Ogrodzieniec się kłania/ i nie tylko !!! To już było kiedyś popularne i w zdecydowanej większości samorządów to był przysłowiowy strzał w kolano, szczególnie w kwestii finansowej. Proszę więc nie opowiadać bajek o Aquaparku w Olkuszu, to jest min. kilkadziesiąt mln zł wyrzucone w błoto i budżet Olkusza lizał by rany przez następne lata. Zwykły kryty basen, ogólnodostępny to jest max co jest mieszkańcom potrzebne /oczywiście przy rozsądnym projekcie i finansowaniu/

egon
egon

[quote name=”Cybał”]Merytorycznie z Piaśnikiem wygrać się nie da, Panie Kmita, to zaczynają się fejkniusy :-)[/quote]
Merytorycznie z Piaśnikiem ? Zapytaj pracowników UMiG jaki pan Piaśnik jest merytoryczny , chodzą wszyscy wystraszeni po magistracie i modlą się , żeby Piaśnik przegrał . Jak lewaki posadzili prostego chłopa na tronie , to teraz mu ciężko z tego tronu zejść.Kmita jak obieca to i zrealizuje.

radny
radny

Panie Kmita jest Pan radnym już nie pierwszą kadencję, proszę nam pokazać ile pieniędzy przez te lata dzięki Panu udało się pozyskać, taki pański autorski projekt, np. jestem podpisany pod wnioskiem o dotacje w kwocie…… zaksięgowano na koncie olkuskiej instytucji w dniu……. za te pieniądze powstało……
Jeden taki wniosek proszę pokazać.

Emil Ka
Emil Ka

Miechów ma bardzo fajny aquapark. Połączenie basenu z parkiem wodnym. Sugerujecie więc, że dwa razy mniejszy Miechów może, a Olkusz nie???
Wstyd mi za takich Olkuszan 🙁

Hejterki pozdro
Hejterki pozdro

Jak sobie czytam to widzę, że nazwisko Kmita wywołuje na tym forum… wściekłość. Czemu oni się boją tego Kmity? Zagrożenie dla jakiś układów czy jak? O co chodzi?

Zdzisław C
Zdzisław C

Panie Łukaszu czy zwiększeniem atrakcyjności terenu Zamku Rabsztyn (pkt. 3 Pańskich priorytetów w zakresie sportu i rekreacji) był sprzeciw Powiatu (Pan jest jednym z jego reprezentantów jako radny) w dofinansowaniu kwoty prawie 2 mln złotych? Tak Powiat działa dla dobra jego mieszkańców? Jak to jest Gmina Olkusz stara się o pieniądze i je otrzymuje a Władze Powiatu w tym Pan nie chcą tych pieniędzy i wnioskują o ich cofnięcie? Tylko proszę nie pisać, że to Pan Janek wicestarosta tak zadecydował.

mohikanin
mohikanin

Czemu w części Pan kopiuje program Romana Piaśnika? Już czytałem o tężni, Rabsztynie, basenie i stadionie. Poza tym stadion ma być w całości przebudowany to chyba nie po to, żeby na nim nic się nie działo.
Mam jeszcze jedno pytanie. Widziałem na fejsbuku program dla Słowików i rzuciło mi się w oczy: realizacja programu „Czyste powietrze”. Czy jak nie będzie Pan burmistrzem to Słowiki nie będą brały udziału w tym rządowym projekcie? bo taki z tego wniosek.

Maciej Skub
Maciej Skub

Problem w tym, że Roman mówi że zrobi, a Kmita robi i zna możliwości jak pozyskać środki… Ot taka różnica.
Proszę przejrzeć co Roman pisał 4 lata temu. Mam wrażenie, że to samo jest dziś publikowane tylko z lekkim retuszem zdjęcia.

Iga
Iga

Panie Łukaszu, czy Olkusz dostanie pieniądze od rządu pis tylko wtedy, gdy ich człowiek będzie burmistrzem Olkusza?

Obserwatore
Obserwatore

Brawo Panie Łukaszu. Rozsądni ludzie są z Panem. Tylko Pan może coś zrobić dla Olkusza.

Juhas
Juhas

Tak jak już wcześniej pisałem: Pan Piaśnik to prawdziwy mężczyzna – zbudował dom, posadził drzewo, spłodził syna. Pan Kmita to również prawdziwy mężczyzna – zbuduje dom, posadzi drzewo, spłodzi syna….

na kolanie
na kolanie

Widać że program pisany na szybko, byle jak i dlatego wychodzi jako pobożne życzenia 8)
Panie Kandydacie proszę przedstawić
1 – szacunkową wartość tych inwestycji z dokładnością do10 000 zł
2 – ile pieniędzy Pan pozyska i w jaki sposób poza budżetem naszego miasta
3 – ile pieniędzy będziemy musieli dołożyć z olkuskiego budżetu i jak to wpłynie na realizację ustawowych zadań gminy
Może się Pan wykazać znajomością uzyskiwania funduszy nie zapisanych w budżecie, czas start 😆

...
...

[quote name=”egon”] Zapytaj pracowników UMiG jaki pan Piaśnik jest merytoryczny , chodzą wszyscy wystraszeni po magistracie i modlą się , żeby Piaśnik przegrał . Jak lewaki posadzili prostego chłopa na tronie , to teraz mu ciężko z tego tronu zejść.Kmita jak obieca to i zrealizuje.[/quote]
Czy to prawda, że pan Burmistrz rzuca „krwistym mięchem” nawet po korytarzach nie zważając na obecność petentów?
I, że swoich podwładnych traktuje jak wściekły kapral vice-rezerwista młode wojsko zwane kociarnią?

....
....

Czy to prawda, że kandydat Łukasz chodzi wieczorami po osiedlu w długim płaszczu, i czasami trzymając się za jego poły rozkłada ręce na boki?

,,,,
,,,,

[quote name=”….”]Czy to prawda, że kandydat Łukasz chodzi wieczorami po osiedlu w długim płaszczu, i czasami trzymając się za jego poły rozkłada ręce na boki?[/quote]
Tak to jest prawda,że Ty”….” musisz iść na oddział psychiatryczny do NOWEGO SZPITALA”szkoda że nie ma lekarza pana Krzaka.

Alleluja
Alleluja

Alleluja!Objawił się nam! Ten, do którego wizerunku modlą się na kółku różańcowym kobiety w Żuradzie! Chwała niech mu będzie!A całkiem serio (choć część z kółkiem różańcowym też jest prawdziwa):– budowa w Olkuszu aquaparku z częścią basenową i rodzinną strefą rekreacyjną – po co w okolicy kolejny aquapark? Żeby wszystkie stały puste i przynosiły straty? Bez sensu. Lepiej wyremontować basen na czarnej górze.– powstanie Rowerowej Obwodnicy Olkusza – kurde padłem. I jeszcze lotnisko? Olkusz będzie miał ścieżki rowerowe wzdłuż DK 94. Jest też projekt na ścieżki po mieście. Da radę.– zwiększenie atrakcyjności terenu … – zapraszamy do Olkusza częściej niż raz… Czytaj więcej »

terefer
terefer

Wstydź się Łukasz, że na lokalne podwórko przenosisz dyktatorskie standardy swojej partii. Grożenie brakiem finansowania rządowego jeśli nie będzie burmistrza po linii partyjnej jest małe. Jeszcze raz – wstyd!
Całe szczęście, że jest jeszcze UE, która do Olkusza w ostatnich latach przelała paredziesiąt milionów złotych. Ale o tym nie wspomniałeś, bo w ocenie twoich partyjnych kolegów, również z listy misiewiczów, na której jesteś, ue to zło i należy ją opuścić

bez radny
bez radny

A ja mam w d……………e cały ten polityczny bełkot. Zarówno Kmioty jak i innych partyjniaków. Sami zobaczycie – teraz wielcy przeciwnicy, a po pierwszej turze okaże się , kto z kim na boku ugadał się i będzie niby przekazywał swoje poparcie. Znamy te numery nie od dzisiaj.

ju see
ju see

Kilka dni temu widziałem listę rankingową najgorszych radnych w całej Polsce, Łukasz jest w czołówce :-*

antylgbt
antylgbt

[quote name=”Alleluja”]Alleluja!
Objawił się nam! Ten, do którego wizerunku modlą się na kółku różańcowym kobiety w Żuradzie![/quote]
Takich kobitek w moherkach jest na tych obwodach olkuskich całkiem balszoje mnogosti, jak się skrzykną pod urnami na różaniec do opozycja totalna będzie pluć na demokrację rzęsistymi charkowianami, bo te kobitki mają pełne prawa wyborcze, no chyba, że ich ubezwłasnowolnisz. A pewnie chętnie byśta to zrobili bo z jakiej racji „ciemnota” ma rządzić kastami nadzwyczajnymi, które do tej pory miały program wewnętrzny róbta co chceta, bo dlaczego chceta, żeby było jak było? Ale już nie będzie.

Rajmund R.
Rajmund R.

[quote name=”XYZ”]Panie Kandydacie Kmita proszę poświęcić trochę czasu i zapoznać się historią inwestycji w Aquaparków w sąsiednich samorządach /szczególnie Ogrodzieniec się kłania/ i nie tylko !!! To już było kiedyś popularne i w zdecydowanej większości samorządów to był przysłowiowy strzał w kolano, szczególnie w kwestii finansowej. Proszę więc nie opowiadać bajek o Aquaparku w Olkuszu, to jest min. kilkadziesiąt mln zł wyrzucone w błoto i budżet Olkusza lizał by rany przez następne lata. Zwykły kryty basen, ogólnodostępny to jest max co jest mieszkańcom potrzebne /oczywiście przy rozsądnym projekcie i finansowaniu/[/quote]W Ogrodzieńcu budował syn ówczesnego Premiera Oleksego. Postawił kilka filarków, kasę… Czytaj więcej »

boberek
boberek

[quote name=”Rajmund R.”][quote name=”XYZ”]Panie Kandydacie Kmita proszę poświęcić trochę czasu i zapoznać się historią inwestycji w Aquaparków w sąsiednich samorządach /szczególnie Ogrodzieniec się kłania/ i nie tylko !!! To już było kiedyś popularne i w zdecydowanej większości samorządów to był przysłowiowy strzał w kolano, szczególnie w kwestii finansowej. Proszę więc nie opowiadać bajek o Aquaparku w Olkuszu, to jest min. kilkadziesiąt mln zł wyrzucone w błoto i budżet Olkusza lizał by rany przez następne lata. Zwykły kryty basen, ogólnodostępny to jest max co jest mieszkańcom potrzebne /oczywiście przy rozsądnym projekcie i finansowaniu/[/quote]W Ogrodzieńcu budował syn ówczesnego Premiera Oleksego. Postawił kilka… Czytaj więcej »

Aha...
Aha...

Rok 2019 PiS przegrywa wybory parlamentarne. Co wtedy? Wtedy cały program pozamiatany.
Można obiecywać wszystko ale najpierw trzeba powiedzieć skąd na to wziąć środki?
P.S. Brakuje mi tu jeszcze toru kajakowego na kanale;-)

plusik
plusik

No tak… pis przegrywa wybory. Likwidują 500 plus, mafie vatowskie wracają, wiek emerytalny podniesiony.
dobry samorządowiec dogada się z każdym. Słaby jak Paśnik .. z nikim

rams
rams

[quote name=”Alleluja”]Alleluja!Objawił się nam! Ten, do którego wizerunku modlą się na kółku różańcowym kobiety w Żuradzie! Chwała niech mu będzie!A całkiem serio (choć część z kółkiem różańcowym też jest prawdziwa):– budowa w Olkuszu aquaparku z częścią basenową i rodzinną strefą rekreacyjną – po co w okolicy kolejny aquapark? Żeby wszystkie stały puste i przynosiły straty? Bez sensu. Lepiej wyremontować basen na czarnej górze.– powstanie Rowerowej Obwodnicy Olkusza – kurde padłem. I jeszcze lotnisko? Olkusz będzie miał ścieżki rowerowe wzdłuż DK 94. Jest też projekt na ścieżki po mieście. Da radę.– zwiększenie atrakcyjności terenu … – zapraszamy do Olkusza częściej niż… Czytaj więcej »

szkodnik
szkodnik

Panie Łukaszu Kmito proszę powiedzieć swoim wyborcom, mieszkańcom Olkusza jak dostaje się przeszło 26 000 złotych PODWYŻKI wynagrodzenia w ciągu roku, jako urzędnik mianowany przez swoją partię. W oświadczeniach majątkowych, podpisanych Pana ręką i dostępnych w internetach czytamy iż w 2016r. pańskie zarobki tylko z krus-u w Krakowie to 120 457 złotych, a w 2017 roku już 147 148 złotych? Pytam z czystej ciekawości bo te ponad 26 000 złotych Pana PODWYŻKI to moje półroczne dochody. Kwoty oczywiście brutto i pochodzące tylko i wyłącznie z naszych podatków.

ocena
ocena

Macie coś na sumieniu, że tak panicznie Kmity się boicie.

neoca
neoca

[quote name=”ocena”]Macie coś na sumieniu, że tak panicznie Kmity się boicie.[/quote]
Trzeba mieć coś na sumieniu, żeby nie popierać wszystkich kandydatów? Każdy mierzy swoją miarą :-* 😐 8) 😉

Karol
Karol

Czy kandydat Kmita ma jakąkolwiek przeszłość sportową ? Trenowałeś kandydacie jakąś dyscyplinę sportową ? Pytam tak z ciekawości, żeby mieć pełny obraz.

Kółko
Kółko

[quote name=”Alleluja”]Alleluja!
Objawił się nam! Ten, do którego wizerunku modlą się na kółku różańcowym kobiety w Żuradzie! Chwała niech mu będzie!
A całkiem serio (choć część z kółkiem różańcowym też jest prawdziwa):

Pomodlimy się w intencji Pana Łukasza o wygrane wybory , ale w intencji pani i pani rodziny też się pomodlimy – o zdrowie .
Z miłością do bliźniego Kółko Różańcowe z Żurady.

Helloł
Helloł

[quote name=”rams”]
wi-fi UMiG Olkusz. Ciekawe !!!![/quote]
W UMiG Olkusz nie ma wifi.

theon
theon

Obiecać to można nawet ZOO z pandą – jedno jest pewne, jogi w plenerze na pewno nie będzie 🙂

ocena
ocena

Szanse Pana Łukasza Kmity na burmistrz Olkusza są coraz wyższe, oby tak dalej.

Iza
Iza

Proszę o podanie źródeł finansowania. Dziękuję z góry.

...
...

[quote name=”Helloł”][quote name=”rams”]
wi-fi UMiG Olkusz. Ciekawe !!!![/quote]
W UMiG Olkusz nie ma wifi.[/quote]
miał na myśli IP, tylko sie pierdolnął. A to bedzie to ajpi.

danny
danny

[quote name=”wyborca z Olkusza”]Kilka dni temu Ministerstwo Sportu opublikowało listę rankingową „Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej” edycja 2018. Władze Olkusza po raz kolejny były nieskuteczne.[/quote] Bo dajecie tylko swoim!

wróżka
wróżka

Łukasz Kmita nowy Burmistrz Olkusza – taki będzie werdykt wyborców 21 października 2018 r.

rower lubię go!
rower lubię go!

Następny pic na wodę pana Kmity,chłopie jak nie masz zielonego pojęcia o infrastrukturze rowerowej to nie opowiadaj pierduł.Masz widzę „pojęcie”o wszystkim i w gruncie rzeczy o niczym,typowy pisowski Misiewicz kandydat do nowego koryta bo to w Krakowie już niepasuje.Kasa tylko kasa i nic pozatem.Nie głosujcie Olkuszanie na żadnego przedstawiciela partii która nie szanuje Konstytucji,usilnie prze do wyprowadzeia Polski z UE,kłamie i oszukuję Polaków i dba o swoich rozdając stołki i pieniądze podatników na nagrody i premie dla swoich!

JAcek Łosoch
JAcek Łosoch

[quote name=”Karol”]Czy kandydat Kmita ma jakąkolwiek przeszłość sportową ? Trenowałeś kandydacie jakąś dyscyplinę sportową ? Pytam tak z ciekawości, żeby mieć pełny obraz.[/quote]
granie w #$%^ trenował 😀

wolbrom
wolbrom

moje dziecko boi sie na spacerze wizerunku na plakacie jednego kandydata do powiatu co robić dziecko musi bywać na powietrzu

szkodnik
szkodnik

[quote name=”wróżka”]Łukasz Kmita nowy Burmistrz Olkusza – taki będzie werdykt wyborców 21 października 2018 r.[/quote]Panie Łukaszu Kmito proszę powiedzieć swoim wyborcom, mieszkańcom Olkusza jak dostaje się przeszło 26 000 złotych PODWYŻKI wynagrodzenia w ciągu roku, jako urzędnik mianowany przez swoją partię. W oświadczeniach majątkowych, podpisanych Pana ręką i dostępnych w internetach czytamy iż w 2016r. pańskie zarobki tylko z krus-u w Krakowie to 120 457 złotych, a w 2017 roku już 147 148 złotych? Pytam z czystej ciekawości bo te ponad 26 000 złotych Pana PODWYŻKI to moje półroczne dochody. Kwoty oczywiście brutto i pochodzące tylko i wyłącznie z naszych… Czytaj więcej »

matka 2
matka 2

[quote name=”wolbrom”]moje dziecko boi sie na spacerze wizerunku na plakacie jednego kandydata do powiatu co robić dziecko musi bywać na powietrzu[/quote]
moje maleństwo ma to samo płacze na ten widok zakrywa oczka ale gdzie na spacer jak po całym mieście straszy

Szary podatnik
Szary podatnik

Panie Łukaszu bardzo proszę odnieść się do sytuacji jaka miała miejsce na zebraniu mieszkańców na osiedlu Glinianki.Dlaczego napada pan z kamerami na ludzi z innych osiedli i wbrew ich woli próbuje pan ich filmować i robić sobie kampanie wyborczą na krzywdzie zwykłych obywateli. Przypomnę panu, że na zebraniu znajdował się także Poseł na Sejm RP. Bardzo proszę jasno przedstawić to wydarzenie ponieważ są skargi z innych zebrań osiedlowych. Jeżeli już poruszyłem temat posła to proszę jeszcze o konkrety odnośnie pociągu do Krakowa bo widzę, że odgrzewamy przysłowiowego kotleta, a więc ile jeszcze kadencji będzie poruszany wcześniej wymieniony pociąg? 4 a… Czytaj więcej »

filip z konopi
filip z konopi

[quote name=”szkodnik”][quote name=”wróżka”]Łukasz Kmita nowy Burmistrz Olkusza – taki będzie werdykt wyborców 21 października 2018 r.[/quote]Panie Łukaszu Kmito proszę powiedzieć swoim wyborcom, mieszkańcom Olkusza jak dostaje się przeszło 26 000 złotych PODWYŻKI wynagrodzenia w ciągu roku, jako urzędnik mianowany przez swoją partię. W oświadczeniach majątkowych, podpisanych Pana ręką i dostępnych w internetach czytamy iż w 2016r. pańskie zarobki tylko z krus-u w Krakowie to 120 457 złotych, a w 2017 roku już 147 148 złotych? Pytam z czystej ciekawości bo te ponad 26 000 złotych Pana PODWYŻKI to moje półroczne dochody. Kwoty oczywiście brutto i pochodzące tylko i wyłącznie z… Czytaj więcej »

Do Wolbrom
Do Wolbrom

[quote name=”wolbrom”]moje dziecko boi sie na spacerze wizerunku na plakacie jednego kandydata do powiatu co robić dziecko musi bywać na powietrzu[/quote]
Prowokujesz czy piszesz prawdę?
Czy ten kandydat jest w obecnej Radzie czy jest nowy.

Do przemyślenia
Do przemyślenia

„(…) procesy demograficzne już dziś boleśnie uderzają w wiele polskich miejscowości. Głównym dochodem polskich samorządów jest na ogół udział we wpływach z podatków – dochodowego od osób fizycznych (PIT) i od nieruchomości. Jeśli więc jakaś miejscowość traci mieszkańców, to traci też część swych głównych dochodów. A dochody są mniejsze przy nie zmniejszającej się infrastrukturze do utrzymania (drogach, chodnikach, szkołach, przedszkolach, oczyszczalniach ścieków itd.), w którą na dodatek wciąż trzeba inwestować i poprawiać.”

Więcej na:https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/podatki-w-polsce-miasta-w-polsce-mieszkancy,156,0,2417308.html