znak_pokoju-tv-320w

wigilja_003– „Kraków ma Kościuszkę, Olkusz ma Osucha…”- tak zaskakująco powitał licznie zebranych na Wigilijnym Opłatku mieszkańców Olkusza poseł na Sejm RP – Jacek Osuch.

Spotkanie zostało zorganizowane przez jego biuro przy udziale proboszczów parafii olkuskich i przy współpracy starosty, burmistrza Olkusza i Związku Strzeleckiego ”Strzelec”.  Mimo lodowatego wiatru impreza miała poważny i przejmujący charakter. Witając zebranych poseł J. Osuch ze szczególną atencją zwrócił się do współorganizatorów i proboszczów trzech olkuskich parafii oraz radnych, którzy przybyli na uroczystość.

– „Dzisiejsza impreza, to okazja do spotkania z władzami powiatu i miasta, do rozmowy o bieżących sprawach i problemach, życzenia sobie wzajemnie, jak każe tradycja, sukcesów osobistych, rodzinnych i społecznych” – mówił  poseł.wigilja_007

W części pierwszej proboszcz Mieczysław Miarka oraz dziekan Henryk Januchta, po odczytaniu odpowiednich fragmentów Biblii i odmówieniu stosownych modlitw w intencji Olkusza i jego mieszkańców, podkreślili duchowy charakter zbliżających się Świąt, życzyli olkuszanom godnego ich przeżycia, bo, jak mówił ksiądz  Januchta: – „My proboszczowie dekanatu olkuskiego zawsze modlimy się i polecamy Bogu wszystkich mieszkańców Olkusza niezależnie od ich poglądów i zapatrywań”.

Życzenia złożyli również: burmistrz Olkusza – Dariusz Rzepka wyrażając życzenie: „ Abyśmy my, olkuszanie, byli wspólnotą” oraz starosta powiatu olkuskiego – Jerzy Kwaśniewski. Wyrazem tego wzajemnego porozumienia było tradycyjne dzielenie się opłatkiem.

Ozdobą spotkania były występy: chóru Parafii pw. Dobrego Pasterza pod dyrekcją tamtejszego organisty Adama Gęgotka, chórku ze Szkoły wigilja_009Podstawowej nr 5 i absolwentki SP 5 Pauliny Powagi – przygotowanych przez Małgorzatę Bień oraz świetnych solistek z IV LO: Wioletty Dragan, Pauliny Haberko, Agnieszki Karkos, Magdy Mączki i Sandry Świerczek przygotowanych wokalnie przez szkolną katechetkę mgr Małgorzatę Bryzik. Słuchaliśmy kolęd, a także pieśni i piosenek związanych z Bożym Narodzeniem. Atmosfera nabrała jeszcze bardziej ciepłego i uroczystego charakteru.

Dla zgromadzonych, dzięki sponsorom, organizatorzy przygotowali 500 porcji znakomitej wigilijnej potrawy (pierogi, kapusta z grochem oraz ryba), co zaspokoiło apetyty wszystkich zebranych, oczekujących z niecierpliwością na konsumpcyjną część spotkania. Ponad 400 zasobnych paczek otrzymali ci z gości spotkania, którzy wcześniej zgromadzili odpowiednią ilość talonów rozprowadzanych przez kancelarie parafialne.

Organizatorom należą się słowa prawdziwego uznania za to, że w taki sposób wsparli ludzi, dla których – w większości – Wieczerza Wigilijna nie będzie dniem wielkiej obfitości. Można tak ocenić obserwując ze współczuciem większość przybyłychwigilja_010. I słowa uznania dla sponsorów, którzy podzielili się swoją zasobnością. Są to: Fabryka Bieżników Opon  Wolbrom, Grupa Bolesław, Bolesław Recykling, Bolsped, „Solidarność” Koksowni „Przyjaźń”, Boloil Bukowno, Marlibo, Paciej ZRP, a także m.in. Owent Olkusz, Arkop, Malbox, Z. Solecki, T. Dudek, Apolinary Ćwięczek, Paulina Wiercioch – Lipińska, A. J. Woszczkowie.

Mimo że takie wigilijne spotkanie odbyło się po raz pierwszy w naszym mieście i w wielce uciążliwych warunkach klimatycznych – należy je uznać za tworzące atmosferę przyjaznego ludzkiego ciepła, a więc w pełni udane. Było szczegółowo dopracowane organizacyjnie, przed deszczem i śniegiem chronił zebranych wielki namiot, miało odpowiednie nagłośnienie i było sprawnie prowadzone przez Łukasza Kmitę.

Zapraszamy wkrótce do obejrzenia materiału filmowego!

wigilja_004

wigilja_025

wigilja_024

wigilja_011

Relacja filmowa:

46
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
46 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
2 Autorzy komentarzy
strzelec 2strzelecolkuszanin sponsorXVAteista II Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
strzelec 2
strzelec 2

[quote name=”olkuszanin sponsor”]byłem na rynku z potrzeby serca , jestem jednym ze sponsorów , ale to dzięki Osuchowi taka uroczystosc mogła sie odbyc . Panie Pośle rzdko zabieram głos jak również nie często chodzę na wybory , ale to dzięki Panu odzyskuje wiarę w politykow a przedewszystkim w ludzi , ludzi dobrej woli , takim na pewno jest Pan , wielki szacunek dla Pana jak i dla wszystkich którzy Panu pomagali . Moze Pan liczyc w przyszłosci na moje wsparcie jak i na wielu podobnych do mnie .[/quote]Dziękujemy wszystkim sponsorom i ludziom dobrej woli za okazaną pomoc, za wpłaty na… Czytaj więcej »

strzelec
strzelec

My nie jesteśmy za palikotem czy za PO czy za PiS-em my działamy dla ludzi z ludzmi którzy potrafią pomagać innym , np. Poseł Jacek Osuch i jego sztab. , czy Burmistrz Olkusza Dariusz Rzepka jest z PO , działamy ze wszystkimi którzy chcą pomagać innym. Związek Strzelecki Strzelec sierż. Pasztaleniec August

olkuszanin sponsor
olkuszanin sponsor

byłem na rynku z potrzeby serca , jestem jednym ze sponsorów , ale to dzięki Osuchowi taka uroczystosc mogła sie odbyc . Panie Pośle rzdko zabieram głos jak również nie często chodzę na wybory , ale to dzięki Panu odzyskuje wiarę w politykow a przedewszystkim w ludzi , ludzi dobrej woli , takim na pewno jest Pan , wielki szacunek dla Pana jak i dla wszystkich którzy Panu pomagali . Moze Pan liczyc w przyszłosci na moje wsparcie jak i na wielu podobnych do mnie .

XV
XV

[quote name=”Ateista II”]Strzelcy z ciemnogrodu! Przyjdźcie na spotkanie organizacyjne
Ruchu Palikota 6 stycznia, my docenimy wasz wkład w różne inicjatywy i wierną służbę. Nawróćcie się 😆 :lol:[/quote]
6 I 2012

Ateista II
Ateista II

Strzelcy z ciemnogrodu! Przyjdźcie na spotkanie organizacyjne
Ruchu Palikota 6 stycznia, my docenimy wasz wkład w różne inicjatywy i wierną służbę. Nawróćcie się 😆 😆

APOSTATA
APOSTATA

[quote name=”Wiarus”][quote name=”też związkowiec”][quote name=”Chorzystka”]Drodzy Państwo…. trochę szacunku dla osób występujących podczas Wigilii proszę.Wydaje mi się, że raczej nie trudno było dowiedzieć się jak ma na imię dyrygent chóru z Dobrego Pasterza. A imię jego jest: ADAM.„.[/quote]Pan Franciszek nie pierwszy raz przekręca fakty.A potem ktoś czuje się pominięty, chociaż dziełał w dobrej sprawie. Kolega z pracy, członek naszego związku tj. NSZZ Solidarność Koksowni Przyjaźń osobiście rozmawiał z Przewodniczącym i członkami prezydium. To z naszego zakładu pracy ( Koksownia Przyjaźń), zakład gastronomiczny przygotował potrawy….. . Kolega jako strzelec pomagał w przygotowaniu wigili. Nie dziwię się że jest mu przykro, dlatego chyba… Czytaj więcej »

Wiarus
Wiarus

[quote name=”też związkowiec”][quote name=”Chorzystka”]Drodzy Państwo…. trochę szacunku dla osób występujących podczas Wigilii proszę.Wydaje mi się, że raczej nie trudno było dowiedzieć się jak ma na imię dyrygent chóru z Dobrego Pasterza. A imię jego jest: ADAM.Ot, taka mała, a jaka wielka i niezręczna pomyłka Panie „pismaku”.[/quote]Pan Franciszek nie pierwszy raz przekręca fakty.A potem ktoś czuje się pominięty, chociaż dziełał w dobrej sprawie. Kolega z pracy, członek naszego związku tj. NSZZ Solidarność Koksowni Przyjaźń osobiście rozmawiał z Przewodniczącym i członkami prezydium. To z naszego zakładu pracy ( Koksownia Przyjaźń), zakład gastronomiczny przygotował potrawy….. . Kolega jako strzelec pomagał w przygotowaniu wigili.… Czytaj więcej »

haha
haha

[quote name=”też związkowiec”][quote name=”Chorzystka”]Drodzy Państwo…. trochę szacunku dla osób występujących podczas Wigilii proszę.Wydaje mi się, że raczej nie trudno było dowiedzieć się jak ma na imię dyrygent chóru z Dobrego Pasterza. A imię jego jest: ADAM.Ot, taka mała, a jaka wielka i niezręczna pomyłka Panie „pismaku”.[/quote]Pan Franciszek nie pierwszy raz przekręca fakty.A potem ktoś czuje się pominięty, chociaż dziełał w dobrej sprawie. Kolega z pracy, członek naszego związku tj. NSZZ Solidarność Koksowni Przyjaźń osobiście rozmawiał z Przewodniczącym i członkami prezydium. To z naszego zakładu pracy ( Koksownia Przyjaźń), zakład gastronomiczny przygotował potrawy….. . Kolega jako strzelec pomagał w przygotowaniu wigili.… Czytaj więcej »

komando
komando

te słowa kieruje do redakcji przegladu olkuskiego .
Prosze o sprostowanie artykułu na temat wigilii bo to co jest napisane to bzdura

lokalny patriota
lokalny patriota

[quote name=”obcy”]Skoro Osuch prawi, że Kraków ma Kościuszkę, a Olkusz Osucha, to można odnieść wrażenie, że sugeruje tym samym aby mu usypać kopiec. Zacznijmy jak najszybciej sypać mu rodzimą skrwawioną ziemię , bo następnym razem bąknie coś o piramidach, a to już poważniejsza inwestycja.[/quote]

Gdzie ten kopiec ? Może przy szybkiej kolei ?, albo najlepiej tam gdzie sie skopci …

obcy
obcy

Skoro Osuch prawi, że Kraków ma Kościuszkę, a Olkusz Osucha, to można odnieść wrażenie, że sugeruje tym samym aby mu usypać kopiec. Zacznijmy jak najszybciej sypać mu rodzimą skrwawioną ziemię , bo następnym razem bąknie coś o piramidach, a to już poważniejsza inwestycja.

Apostata
Apostata

[quote name=”też związkowiec”]Pan Franciszek nie pierwszy raz przekręca fakty. A potem ktoś czuje się pominięty, chociaż działał w dobrej sprawie. Kolega z pracy, członek naszego związku tj. NSZZ Solidarność Koksowni Przyjaźń osobiście rozmawiał z Przewodniczącym i członkami prezydium. To z naszego zakładu pracy (Koksownia Przyjaźń), zakład gastronomiczny przygotował potrawy. Kolega jako strzelec pomagał w przygotowaniu wigili. Nie dziwię się że jest mu przykro, dlatego chyba należy się jakieś sprostowanie.[/quote] JAAAK TOOO? A nam, czytelnikom, wydawało się, że to był taki spontaniczny i szczery gest miłości w którym nie są ważni ci, którzy dają, tylko ci, którzy biorą, a tu masz,… Czytaj więcej »

też związkowiec
też związkowiec

[quote name=”Chorzystka”]Drodzy Państwo…. trochę szacunku dla osób występujących podczas Wigilii proszę.Wydaje mi się, że raczej nie trudno było dowiedzieć się jak ma na imię dyrygent chóru z Dobrego Pasterza. A imię jego jest: ADAM.Ot, taka mała, a jaka wielka i niezręczna pomyłka Panie „pismaku”.[/quote]Pan Franciszek nie pierwszy raz przekręca fakty.A potem ktoś czuje się pominięty, chociaż dziełał w dobrej sprawie. Kolega z pracy, członek naszego związku tj. NSZZ Solidarność Koksowni Przyjaźń osobiście rozmawiał z Przewodniczącym i członkami prezydium. To z naszego zakładu pracy ( Koksownia Przyjaźń), zakład gastronomiczny przygotował potrawy….. . Kolega jako strzelec pomagał w przygotowaniu wigili. Nie dziwię… Czytaj więcej »

Ada
Ada

dajcie ludziom biednym prace aby mogli jesc na codzien nie od swieta a nie urzadzajcie przedstawienia za nasze pieniadze 🙁 i niech beda wystrojeni jak elita to bedzie pelnia szczescia

czytelnik
czytelnik

kabaret 😆 😆 😆 HA HA HA 😀

komando
komando

😳 😳 😳 😳 😳 😳

komando
komando

niema to jak robic sobie reklame i zbierac se wyborców poseł osuch to (moderacja)

Młody
Młody

Oj zmienia się nam ten Olkusz zmienia … „Fat cats are getting fatter”. A ja życzę władzy takiej mądrosci i takich umiejętnosci w rządzeniu aby tłumy nie musiały się poniżać prośbami o jałmużnę …

APOSTATA
APOSTATA

[quote name=”komando”]…poseł, poseł i jeszcze raz poseł, a związek strzelecki strzelec to co?…[/quote]
… no właśnie „pokojowa” formacjo, sruuu mu i po sprawie!

Ktoś tu napisał, że „To znak pokoju z wyciągniętym środkowym palcem”, a inny zapytał „Czy to jeszcze szopka czy już cyrk?” – I ONI WSZYSCY MAJĄ RACJĘ, to tylko klasyczna olkuska OBŁUDA!!! 😆

komando
komando

[quote name=”Jacek PiS Kosciuszko”]nie moi drodzy parafianie kopca mi nie trzeba ja i moj giermek kmita robimy to dla biednych mieszkancow[/qujest pytanie czy to sam poseł osuch robił czy z kimś

APOSTATA
APOSTATA

[quote name=”czub”]… Warto sobie odpowiedzieć na pytanie, co Wy dobrego zrobiliście dla innych? Z ukłonami[/quote]…no to ile milionów i na co parafia im. Andrzeja „zakosiła” miastu? Sto razy pytaliśmy się na forach Przeglądu kto płaci za iluminację kościoła im. Andrzeja i dotychczas nie otrzymaliśmy odpowiedzi, może pan Januchta przy okazji wspólnych spotkań zapyta Pana z parafii Andrzeja? Po drugie, skoro w Olkuszu jest tyle biednych, to dlaczego zamiast płacić Tauronowi słoną kasę za nikomu niepotrzebne oświetlenie kościoła nie zafunduje się im bezzwrotnych zapomóg? bóg nie istnieje, ale gdyby istniał to by was wszystkich wyśmiał i rozpędził na cztery wiatry za… Czytaj więcej »

komando
komando

[quote name=”Agata z rynku”]Polskie piekiełko – tak można opisać niektóre wpisy na forum. Zastanawia mnie ta zawiść i zazdrość. Gdy przez okno swojej kamienicy patrzyłem na tłum ludzi, którzy przyszli na wigilię, zdałem sobie sprawę jak wielu olkuszan jest biednych. Widać to było po osobach, które dostawały paczki, czy ustawiali się po posiłek. Myślę, że Osuch wpadł na bardzo dobry pomysł. Współpraca z władzami samorządowymi z parafiami pokazała, że przy wigilii można działać wspólnie. Mam nadzieje, że nie tylko przy wigilii i razem będą dążyć by w naszym mieście i powiecie działo się lepiej.[/quote]poseł poseł i jeszcze raz poseł a… Czytaj więcej »

komando
komando

[quote name=”Generał po kursach”][quote name=”komando”][quote name=”Bla bla bla”].To w końcu Rzepka jest katechetą miasta, czy jego świeckim burmistrzem? Pytam się po raz kolejny, dlaczego nie odbyły się Dni Olkusza, a odbywają się na olkuskim rynku kolejne kościelne harce? Olkusz czernieje i głupieje coraz bardziej, i to jest jedyny wniosek wynikający z tego artykułu :).[/quote]To nie Burmistrz czy Starosta był organizatorem wigilii , tylko Związek Strzelecki Strzelec w Olkuszu razem z Posłem na Sejm RP panem Jackiem Osuchem[/quote]Jesteście siebie warci! ;-)[/quote]tak a ty być może nie jesteś potrzebujący i patrzysz by wydawać pieniądze na imprezy , zgodzę się z tobą takie… Czytaj więcej »

czub
czub

[quote name=”APOSTATA”]P.S.A tak a propos, panie Januchta, kto opłaca rachunki za iluminację kościoła im. Andrzeja, bo my, Apostaci, Ateiści oraz niewierzący w kościoł nie życzymy sobie, aby opłacano z kasy urzędu i z naszych podatków.[/quote] Szanowny Apostato, głupoty piszesz ks. dziekan H. Januchta nie jest proboszczem parafii św. Andrzeja, więc Twoje pytanie o iluminację bazyliki powininno być skierowane do kogoś innego. Proponuję trochę zaczerpnąć wiedzy i dopiero się wypowiadać. Co do całego spotkania – zawsze się znajdą osoby, które będą wyliczać nikczemne intencje organizatorów, ale czasem nie liczą się intencje lecz czyny, działania. Warto sobie odpowiedzieć na pytanie, co Wy… Czytaj więcej »

komando
komando

wigiliie przygotowal Związek Strzelecki Strzelec w olkuszu z posłem Jackiem Osuchem a nie sam Poseł jak to napisano w artykule

Generał po kursach
Generał po kursach

[quote name=”komando”][quote name=”Bla bla bla”].
To w końcu Rzepka jest katechetą miasta, czy jego świeckim burmistrzem? Pytam się po raz kolejny, dlaczego nie odbyły się Dni Olkusza, a odbywają się na olkuskim rynku kolejne kościelne harce? Olkusz czernieje i głupieje coraz bardziej, i to jest jedyny wniosek wynikający z tego artykułu :).[/quote]
To nie Burmistrz czy Starosta był organizatorem wigilii , tylko Związek Strzelecki Strzelec w Olkuszu razem z Posłem na Sejm RP panem Jackiem Osuchem[/quote]
Jesteście siebie warci! 😉

Metoda na głoda
Metoda na głoda

.
.
Świetny pomysł. Najpierw należy swoją nieudolnością doprowadzić mieszkańców do głodu, biedy i nędzy, a potem dać im się najeść na cały rok pierogami z plastikowego talerza, i tym samym próbować ich ogłupić i kupić.
Nic nowego, metoda stara jak świat, METODA „NA GŁODA”! 😆

komando
komando

[quote name=”Bla bla bla”].
To w końcu Rzepka jest katechetą miasta, czy jego świeckim burmistrzem? Pytam się po raz kolejny, dlaczego nie odbyły się Dni Olkusza, a odbywają się na olkuskim rynku kolejne kościelne harce? Olkusz czernieje i głupieje coraz bardziej, i to jest jedyny wniosek wynikający z tego artykułu :).[/quote]
To nie Burmistrz czy Starosta był organizatorem wigilii , tylko Związek Strzelecki Strzelec w Olkuszu razem z Posłem na Sejm RP panem Jackiem Osuchem

SpOsTrZeGaWcZy
SpOsTrZeGaWcZy

A mnie się widzi że to był taki znak pokoju z wyciągniętym środkowym palcem 😕

APOSTATA
APOSTATA

P.S.
A tak a propos, panie Januchta, kto opłaca rachunki za iluminację kościoła im. Andrzeja, bo my, Apostaci, Ateiści oraz niewierzący w kościoł nie życzymy sobie, aby opłacano z kasy urzędu i z naszych podatków.
.
Jeżeli wierzący mają problemy z trafieniem nocą do kościoła niech urządzą wśród swoich comiesięczną ściepę i sobie „drogę do światłości” opłacą z własnej kieszeni.
.
Albo niech nadal będzie jak jest, niech za Apostatów, Ateistów i niewierzących w kościół decydują urzędujący ministranci i katecheci, tylko wtedy, drogi panie Januchta, niech was nie dziwi, że my was po prostu bardzo NIE LUBIMY 😆

APOSTATA
APOSTATA

[quote name=”TEKST”]…jak mówił ksiądz Januchta: – „My proboszczowie dekanatu olkuskiego zawsze modlimy się i polecamy Bogu wszystkich mieszkańców Olkusza niezależnie od ich poglądów i zapatrywań”.
[/quote]
Krótko pisząc, panie Januchta i pozostali panowie dekanatu, módlcie się wyłącznie za swoich wierzących, bo nas, WIEDZĄCYCH, że bóg nie istnieje, wasze modlitwy są psu na budę i nas UPOKARZAJĄ. A skoro do was to nie dociera informujemy, że my również myślimy o was, abyście wreszcie zrozumieli, że bóg nie istnieje, a to co wyprawiacie jest kiepskim teatrzykiem dla naiwnych.
Czy panowie zrozumieli?

Rainbow
Rainbow

.
CZARNO WSZĘDZIE! NUDNO WSZĘDZIE! Co to będzie? Co to będzie!

widz
widz

Jeszcze szopka czy już cyrk?

Bla bla bla
Bla bla bla

.
To w końcu Rzepka jest katechetą miasta, czy jego świeckim burmistrzem? Pytam się po raz kolejny, dlaczego nie odbyły się Dni Olkusza, a odbywają się na olkuskim rynku kolejne kościelne harce? Olkusz czernieje i głupieje coraz bardziej, i to jest jedyny wniosek wynikający z tego artykułu :).

Szczęśliwy
Szczęśliwy

Proponuje poczytać, i dać sobie z tą obłudą świety spokój raz na zawsze 🙂
.
http://religia.onet.pl/publicystyka,6/chce-wystapic-z-kosciola-ale-nie-wiem-jak,23733.html

Antychryst
Antychryst

Proponuję zapoznać się najpierw z różnicą pomiędzy Janem (społecznikiem organizującym od lat wigilię dla najuboższych na krakowskim rynku) a Tadeuszem Kościuszką. Co do złośliwych uwag dotyczących opisanej uroczystości, napiszę tak- jakoś nikt poza posłem Jackiem Osuchem, którego nie cenię zbytnio, nie wpadł na pomysł zorganizowania tego typu spotkania. No to zróbcie coś i dopiero krytykujcie, że inni nie zrobili. A tak- mamy tradycyjne polskie piekiełko. I, co ciekawe, nie w wykonaniu żarliwych obrońców polskości, tylko tej drugiej, niby lepszej strony…

Rozumny
Rozumny

Idziemy w złym kierunku, znowu ktoś na czyjejś biedzie ubija polityczny kapital. A może lepiej byłoby dać tym ludziom środki by nie wystawali w kolejce, lecz w domu – ciszy wlasnego mieszkania mogli sobie w towarzystwie przez nich wybranym zorganozowac wigilię. Jak by to było miło, nastrojowo i pieknie, a nie z rozgłosem. Do tego by zjeść coś za darmo przy takiej okazji raz w roku nie trzeba rozglosu i niektórych ludzi, którzy caly rok nie pomyślą o tych co im cięzko żyć. A tu nagle wszyscy tacy dobrzy, tacy mili. Dla mnie są tylko i powinni być darczyńcy i… Czytaj więcej »

Agata z rynku
Agata z rynku

Polskie piekiełko – tak można opisać niektóre wpisy na forum. Zastanawia mnie ta zawiść i zazdrość.

Gdy przez okno swojej kamienicy patrzyłem na tłum ludzi, którzy przyszli na wigilię, zdałem sobie sprawę jak wielu olkuszan jest biednych. Widać to było po osobach, które dostawały paczki, czy ustawiali się po posiłek.
Myślę, że Osuch wpadł na bardzo dobry pomysł. Współpraca z władzami samorządowymi z parafiami pokazała, że przy wigilii można działać wspólnie. Mam nadzieje, że nie tylko przy wigilii i razem będą dążyć by w naszym mieście i powiecie działo się lepiej.

Chorzystka
Chorzystka

Drodzy Państwo…. trochę szacunku dla osób występujących podczas Wigilii proszę.
Wydaje mi się, że raczej nie trudno było dowiedzieć się jak ma na imię dyrygent chóru z Dobrego Pasterza. A imię jego jest: ADAM.
Ot, taka mała, a jaka wielka i niezręczna pomyłka Panie „pismaku”.

MarcelinaPoetka
MarcelinaPoetka

poseł sposób na promocję znalazł,
dał po paczce, zupy nalał.
słowa trzy wygłosić zdołał,
twarz kościuszki też przywołał.
czy kościuszko z tego kontent?
wątpić śmiem, bo tam jest konkret:
wigilia dla tych co nie mają,
a nie dla tych co się nadają.
olkuska wigilia imprezą zwana,
pokazała, co znaczy reklama.
czy o to kościuszce chodzi?
pewnie nie, bo on gotuje dla biednych ludzi.

majkel
majkel

Wigilia pokazała, jak ogromna jest sfera nędzy w Olkuszu, a nie wszyscy biedni nie przyszli, bo się po prostu wstydzą swojej trudnej sytuacji bytowej. To, że Poseł zainicjował tę formę wsparcia, choć symbolicznego osobom zmarginalizowanym, to należą mu się za to słowa uznania, bo do tej pory zawiść olkuskiego towarzystwa nie pozwala na taki gest…

Zgredek
Zgredek

[quote name=”Kamil Pamil”]Jak widziałem uczestnikami spotkania nie byli biedni mieszańcy Olkusza. Więc dla kog była ta wigilia? Pomagała biednym czy syciła tych nasyconych?[/quote]
To była pokazówka Pana Posła i tyle a biedni niech pozostana biednymi

Jacek PiS Kosciuszko
Jacek PiS Kosciuszko

nie moi drodzy parafianie kopca mi nie trzeba ja i moj giermek kmita robimy to dla biednych mieszkancow

Yogi
Yogi

Czy już sypiemy Osuchowi i Kmicie po kopcu, czy jeszcze nie?

wanda z orlanda
wanda z orlanda

Ło mater dei! Kraków ma Kościuszkę, Olkusz ma Osucha. No to zadzwonili jak w pustej dzwonnicy. To gadanie aż we łbie mi zadźwięczało. Muszę staremu powiedzieć, że Olkusz ma Osucha a on ma Wandę. Niech dziadyga pamięta o tym. Co tam on, Orlando ma Wandę! A i w kole gospodyń zapowiem, żeby wiedziały że one też Wandę mają! Mówiłam staremu żeby zaprzęgał i do Olkusza na wigilię gnał, ale nie chciał. No posiedziałabym skoro spotkane do wszystkich adresowane było. Tylko ta kapusta z grochem niebezpieczeństwem groziła, bo stary z jego odbytowymi problemami, nazat do Orlanda na turbodołądowaniu by mnie dowiózł.… Czytaj więcej »

Kamil Pamil
Kamil Pamil

Jak widziałem uczestnikami spotkania nie byli biedni mieszańcy Olkusza. Więc dla kog była ta wigilia? Pomagała biednym czy syciła tych nasyconych?