spotkanie m strękowska zaremba

W środę 7 maja uczniowie szkół podstawowych nr 2, 4 i 5 z Olkusza mieli przyjemność spotkać się w naszej Bibliotece z Małgorzatą Strękowską-Zarembą, popularną i wielokrotnie nagradzaną autorką literatury dla dzieci i młodzieży. Pisarka opowiedziała najmłodszym czytelnikom o początkach swojej kariery pisarskiej oraz przedstawiła najpopularniejsze utwory – m. in. serię niesamowicie zabawnych książek o przeżywającym codziennie ekscytujące przygody Filipku Zaskrońcu i jego zwariowanej rodzince, z charakterystyczną piosenką w formie rapowanego tekstu na końcu. Rozbawionym uczestnikom spotkania autorka zadawała zagadki i pytania, które wprowadziły ich w świat książkowych tajemnic. Pisarka zaprezentowała także fragmenty innych swoich książek, które rozśmieszyły zebranych.

Zapraszamy do wypożyczalni dziecięcej, w której dostępne są książki z serii „Detektyw Kefirek”, „Okropny Maciuś” czy „Abecelki”, a także inne książki autorstwa Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby.
Wydarzenie zorganizowane zostało przez Bibliotekę oraz Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczno-Gospodarczego „KLUCZ” w ramach zadania „Działania czytelniczo-teatralne Olkusza”, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach projektu „Promocja literatury i czytelnictwa: Partnerstwo publiczno-społeczne”.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o