spr

Po dwóch meczach z zespołami z Jarosławia – SAN-em oraz JKS-em, po których piłkarski ręczne olkuskiego SPR-u mają na swoim koncie jedno zwycięstwo i jedną porażkę, Srebrne Lwice miały pojechać do stolicy na pojedynek z Wesołą Warszawa. Spotkanie zostało jednak przełożone na późniejszy termin.

Wszystko przez decyzję Sanepidu, który zamknął do ogólnego użytku obiekty Szkoły Podstawowej nr 385 w Warszawie, gdzie dotychczas mecze o I-ligowe punkty w roli gospodarza rozgrywał WKPR Wesoła. Temat jest znany w Polskim Związku Piłki Ręcznej. Wkrótce centrala wyznaczy nowy termin spotkania.

Wolne od grania o punkty w seniorskim zespole świetnie wykorzystały zawodniczki Lwic znajdujące się jeszcze w wieku juniorek. Grając w pełnym składzie podopieczne Marcina Księżyka pewnie w Krakowie ograły Kusego, na inaugurację Małopolskiej Ligi Juniorek odnosząc efektowne zwycięstwo 34:23 (18:11). Najwięcej bramek dla olkuskiej drużyny zdobyła Laura Nawara (9). Dzielnie wspierały ją także pozostałe koleżanki, jak chociażby Wiktoria Sioła, Zuzanna Żur czy Kinga Kasprowicz, które łącznie na Młodych Lwic rzuciły 13 kolejnych bramek.

Zwycięsko z pojedynku otwierającego sezon 2018/2019 wyszły również Juniorki Młodsze trenujące pod okiem Pauliny Głąbik. Olkuszanki we własnej hali 31:25 ograły swoje rówieśniczki z Dwójki Nowy Sącz inkasując komplet punktów. W tym przypadku tytuł MVP trafił do Zuzanny Żur – autorki 9 trafień.

Małopolska Liga Juniorek Młodszych
SPR Olkusz – UKS Dwójka Nowy Sącz 31:25

Małopolska Liga Juniorek
SKS Kusy Kraków – SPR Olkusz 23:34

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze