Olkusz

Od 28 czerwca do 2 lipca w Wieluniu (województwo łódzkie) odbywać się będzie XXVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Piłce Ręcznej Kobiet. W rywalizacji udział weźmie reprezentacja Małopolski, w której znalazły się cztery olkuskie zawodniczki z rocznika 2006: Zuzanna Krupa, Zuzanna Pawłowska, Kinga Petlic oraz Julia Czarnota. Przed drużyną prowadzą przez duet trenerski Iwona Pietrzyk, Katarzyna Pawłowska duże wyzwanie związane z walką o medale OOM.

Pierwszym przeciwnikiem Małopolanek będzie Mazowsze. W premierowym dniu zmagań (we wtorek 29 czerwca) Lwiątka razem ze swoimi koleżankami z kadry staną jeszcze naprzeciwko zespołu z województwa dolnośląskiego, a dzień później (w środę) zakończą grupową rywalizację meczem z reprezentacją Warmii i Mazur. Wszystkie spotkania zapowiadają się bardzo ciekawie, choć można przypuszczać, że najtrudniejsze zadanie czeka nasze szczypiornistki w dwóch pierwszych próbach.

Czwartego dnia zmagań w zależności od zajętego wcześniej miejsca Małopolanki zagrają albo w gronie drużyn walczących w TOP 4, albo będą zmuszone zadowolić się miejscami 5-8. Jedno czwartkowe spotkanie zadecyduje o piątkowym przydziale do meczu o konkretne miejsce na mecie tegorocznej Olimpiady.

Zanim jednak olkuskie zawodniczki pojadą na turniej do Wielunia, w dniach 25-28 czerwca wezmą udział w krótkim zgrupowaniu Kadry Małopolski w Dąbrowie Tarnowskiej. Na liście powołanych szczypiornistek znalazło się szesnaście nazwisk z trzech klubów (SPR Olkusz, SKS Kusy Kraków, MKS PM Tarnów). Najliczniejszą grupę powołanych ma Kusy – Mistrz Małopolski 2021.

– Jestem przekonana, że Dziewczyny dadzą z siebie wszystko i pomogą kadrze w zajęciu jak najlepszej pozycji. Solidnie na to pracują od wielu tygodni. Grupę mamy wymagającą, ale jak się mierzyć, to właśnie z najlepszymi – zaznacza trenerka olkuskich Młodziczek Monika Pastwa.

SPR Olkusz (PK)

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Adam Kieltyka
3 lat temu

Wszystkie Dziewczyny i Panie z SPR – czapki z głów. Bez hali, zaplecza, sprzętu, z dofinansowaniem samorządowym na poziomie tak żenującym, że najmniejsza remiza by się obraziła – a one trenują, grają i wygrywają ! Szacunek 🙂