Przebój Wolbrom i Słowik Olkusz wśród trampkarzy, natomiast Laskowianka Laski oraz Słowik wśród juniorów, będą reprezentowały Podokręg Olkusz w Mistrzostwach Małopolski Zachodniej, które odbędą się w hali olkuskiego MOSiR-u w dniach 19-20 lutego.Awans do kolejnego etapu rozgrywek trampkarze zapewnili sobie w połowie stycznia, juniorzy o mistrzowski tytuł walczyli w ostatni weekend. 

Sobota była dniem zmagań Juniorów Starszych (rocznik 1992 i młodsi). Do turnieju zgłosiło się 7 drużyn. Pierwszym zaskoczeniem była absencja lidera tabeli z boisk trawiastych Przemszy Klucze oraz wicelidera z Trzyciąża. Miłą niespodziankę organizatorom sprawili jednak działacze z Lasek, Bukowna Starego i Kwaśniowa, bowiem mimo iż te piłkarskie ośrodki nie uczestniczą w rozgrywkach ligowych, to potrafiły wystawić do rywalizacji, jak się później miało okazać, mocne zespoły. Grano systemem „każdy z każdym” 1×10 minut. Po kilkugodzinnej walce wyłoniono zwycięzców. Najwięcej punktów ugrali zawodnicy Laskowianki, którzy do Olkusza dotarli w ledwie 5-osobowym składzie. Miejsce drugie przypadło w udziale Bukowiance, a „pudło” uzupełnili juniorzy z Kwaśniowa. Dopiero za tą, bądź co bądź sensacyjną trójką, znalazły się takie drużyny jak Przebój Wolbrom, Promień Przeginia czy MOSiR Bukowno. Tabelę zamknął Błysk Zederman. Laskowianka oprócz pucharu i nominacji do Finału Małopolski Zachodniej otrzymała także indywidualne wyróżnienie. Daniel Jachimowicz okazał się najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju. Tytuł dla najlepszego bramkarza powędrował do Piotra Kasprzyka z Zedermana, a najbardziej wartościowym graczem wybrano Marcina Krasa z Bukowianki.

W niedzielę na parkiet wyszli Juniorzy Młodsi (rocznik 1994 i młodsi). W tej kategorii wiekowej do rywalizacji przystąpiło 8 zespołów, które drogą losowania zostały przydzielone do dwóch grup eliminacyjnych. Po dwie najlepsze ekipy uzyskały awans do fazy finałowej. Wśród szczęśliwców znaleźli się: Spójnia Osiek i Słowik Olkusz z grupy A, oraz MOSiR Bukowno i IKS Olkusz z grupy B. Z rywalizacji o czołówkę wypadli więc: Prądnik Sułoszowa, Legion Bydlin, Promień Przeginia i Przemsza Klucze. Grupa finałowa przyniosła wiele emocji. Mecze nie miały faworytów, a wobec solidnej grze w tyłach bramki padały rzadko. 2:1, 0:0 i 0:0 to wyniki uzyskane przez triumfatora turnieju – drużynę Słowika. O Mistrzostwie decydowało spotkanie dwóch olkuskich klubów. Ani IKS, ani tym bardziej pewny swego Słowik nie zaryzykowali, więc bezbramkowy remis okazał się zwycięski dla podopiecznych Rafała Pięty. – Poziom turnieju był niesłychanie wyrównany. Wszystkie nasze dzisiejsze mecze trzymały w napięciu do ostatnich sekund, najważniejsze, że większość udało nam się wygrać. Teraz przed nami kolejne wyzwanie. Mocno się postaramy aby 19. lutego w Finale Mistrzostw Małopolski Zachodniej zaprezentować się z jak najlepszej strony. Mamy trzy tygodnie, podczas których planujemy obóz dochodzeniowy na własnych obiektach. Wierzę, że to nam pomoże dobrze przygotować się do prestiżowej rywalizacji – podsumował opiekun Słowika.

Zaraz za „Słowikami” i IKS-em sklasyfikowano Spójnię. Bukowno zamknęło finałową tabelkę. W trakcie dekoracji oprócz pucharu dla zwycięskiego zespołu tradycyjnie przyznano także indywidualne wyróżnienia. Najczęściej bramkarzy pokonywał Kamil Andrzejczyk z IKS-u, najlepszy w bramce okazał się Maciej Kocjan także z IKS-u, a najwszechstronniejszym zawodnikiem wybrano Jakuba Nowaka ze Słowika.

19. i 20. lutego w ramach Mistrzostw Małopolski Zachodniej, Olkusz będzie gościł młodzieżowych przedstawicieli podokręgów Chrzanów, Oświęcim i Wadowice.

Skład turniejów finałowych:

19. lutego – Juniorzy Starsi: MKS Trzebinia-Siersza (Chrzanów), Laskowianka Laski (Olkusz), Unia Oświęcim (Oświęcim) Astra Spytkowice (Wadowice).

19. lutego – Juniorzy Młodsi: MKS Trzebinia-Siersza (Chrzanów), Słowik Olkusz (Olkusz), Unia Oświęcim (Oświęcim), Halniak Maków Podhalański (Wadowice).

20. lutego – Trampkarze Starsi: MOKSiR Chrzanów (Chrzanów), Przebój Wolbrom (Olkusz), Unia Oświęcim  (Oświęcim), Astra Spytkowice (Wadowice).

20. lutego – Trampkarze Młodsi: MOKSiR Chrzanów (Chrzanów), Słowik Olkusz (Olkusz), eliminacje w sobotę (Oświęcim), Skawa Wadowice (Wadowice).

Zobacz naszą fotogalerię – Turniej Piłki Nożnej Juniorów Młodszych:

{joomplu:15144}{joomplu:15147}{joomplu:15134}{joomplu:15118}
Zobacz naszą fotogalerię – Turniej Piłki Nożnej Juniorów Starszych:
{joomplu:15196}{joomplu:15207}{joomplu:15209}{joomplu:15213}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
756
756
10 lat temu

[quote name=”lololo”]trochę mało tych zdjęć dodaliście :sad:[/quote]
To prawda !

lololo
lololo
10 lat temu

trochę mało tych zdjęć dodaliście 🙁

lololo
lololo
10 lat temu

Kiedy będą zdjęcia z tego turnieju ??????

jacuś
jacuś
10 lat temu

[quote name=”kskskekwak”]będą fotki z t ego turnieju ??[/quote]
Właśnie

kskskekwak
kskskekwak
10 lat temu

będą fotki z t ego turnieju ??