Juniorki Młodsze Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz rozpoczęły rundę rewanżową w Lidze Małopolskiej. Podopieczne Patrycji Głąbik w sobotę nie dały szans Gościbii Sułkowice, wygrywając w hali rywalek 32:9.

Po pierwszej części sezonu olkuszanki z dwoma zwycięstwami i jedną porażką na koncie zajmowały 2. miejsce w województwie. Gościbia w tabeli jest oczko niżej, ale różnica klas dzieląca oba zespoły jest spora, co można było zauważyć już w pierwszej kolejce sezonu, kiedy SPR pokonał u siebie sułkowiczanki 35:13. W sobotnim rewanżu przewaga ekipy z Olkusza była równie mocno widoczna. Skończyło się na efektownym triumfie różnicą 23 bramek! Po pierwszej połowie sytuacja gospodyń nie była jeszcze taka zła. Szczypiornistki Gościbii grały ambitnie, ale umiejętności i szczęścia wystarczyło jedynie do osiągnięcia wyniku 6:16. Po stronie przyjezdnych skutecznością imponowały Aleksandra Zub oraz Kamila Pietruszka, które do siatki miejscowych trafiły kolejno sześcio i pięciokrotnie. Dziesięć trafień straty do przerwy przy obecnej dyspozycji obu zespołów to dystans nie do odrobienia. Dowodem na to były wydarzenia z drugiej odsłony, którą Młode Lwice wygrały jeszcze pewniej, przez pół godziny tracąc zaledwie trzy gole, ostatnią bramkę dając sobie rzucić w 49. minucie. Od tego momentu Młode Lwice trafiły siedem razy z rzędu i spotkanie zakończyły rezultatem 32:9. Stratą tak małej ilości bramek w jednym meczu w tym sezonie nie może się pochwalić żadna inna drużyna w Lidze Małopolskiej! – Dziewczyny zagrały konsekwentnie w obronie, nie pozwoliły przeciwniczkom na zbyt wiele. Same natomiast wyprowadziły kilka naprawdę ciekawych akcji, zakończonych celnymi rzutami. Cieszymy się ze zwycięstwa, ale osobiście nie przeceniam tej wygranej, bowiem dla nas najważniejszy i tak będzie mecz z Kusym w Krakowie, gdzie będziemy chcieli zrewanżować się rywalkom za nieco pechową porażkę jedną bramką w naszej hali. Pracujemy dalej i już myślimy o kolejnych wyzwaniach – komentuje trenerka Patrycja Głąbik. Gościbia Sułkowice – SPR Olkusz 9:32 (6:16) Gościbia: Babiak – Żarska (4), Światłoń (2), Bochenek (1), Kowalczyk (1), Kowenicka (1), Boczkaja, Jankowicz, Konieczkowicz, Piwowarska.SPR: Januszek, Łukasiewicz – Zub (6), Pietruszka (5), Nowak (4), Bartusik (3), Błaszczykiewicz (3), Sołościuk (3), Basara (2), Dworakowska (2), Fiołna (2), Polakowska (1), Stach (1) oraz Kozyra, Sidor.W drugim meczu 4. kolejki Małopolskiej Ligi Juniorek Młodszych MKS PM MPEC Tarnów przegrał u siebie z SKS Kusym Kraków 24:27.