W spotkaniu 12. kolejki Pierwszej Ligi szczypiornistki Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz uległy przed własną publicznością 23:45 MTS Żory. Najwięcej bramek dla Srebrnych Lwic rzuciła Paulina Marszałek 13. W sobotnim spotkaniu nasza drużyna musiała sobie radzić bez kontuzjowanych zawodniczek: Natalii Kolonko, Juli Mrozowskiej oraz Weroniki Gęgotek.

W spotkaniu z MTS Żory zespół SPR Olkusz musiał sobie radzić bez trzech kontuzjowanych zawodniczek: Natalii Kolonko, Juli Mrozowskiej oraz Weroniki Gęgotek. Lepiej w spotkanie weszły szczypiornistki MTS Żory. W 10. minucie po rzucie Oktawii Płomińskiej przyjezdne prowadziły już 9:2. Z każdą kolejną minutą zarysowywała się przewaga zespołu MTS Żory. W 22. minucie po rzucie Magdaleny Barczyk na tablicy widniał wynik 8:16!! Już w 25 minucie w wyniku gradacji kar czerwoną kartkę otrzymała Wiktoria Sioła. Wynik pierwszej połowy spotkania na 12:24 ustaliła zawodniczka MTS-u Daria Szynkaruk.

Druga połowa w wykonaniu szczypiornistek SPR Olkusz była już nieco lepsza, więcej minut na parkiecie spędziły juniorki  Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz: Kinga Kasprowicz, Adriana Kasprowicz, Zuzanna Żur oraz Oliwia Sołościuk, które już za tydzień rozegrają w Legnicy turniej 1/16 finałów Mistrzostw Polski. W 37. minucie celny rzut na bramkę Żor oddała Paulina Marszałek i nasz zespół przegrywał tylko 14:27. W końcowej fazie spotkania dzięki trio młodych wychowanek SPR-u Adriana Kasprowicz – Oliwia Sołościuk – Zuzanna Żur, Srebrne Lwice zmniejszyły straty do drużyny z Żor. Końcowy rezultat na 23:45 ustaliła najskuteczniejsza zawodniczka spotkania Oktawia Płomińska.

Srebrne Lwice prowadzone przez trenera Kamila Zawadę następne spotkanie w ramach rozgrywek Pierwszej Ligi rozegrają 1 lutego o godzinie 17:00 a zmierzą się w nim na wyjeździe z MKS Karkonosze Jelenia Góra. Trzymamy kciuki za dobry występ naszej drużyny i komplet punktów!!