spr

Piłkarki ręczne olkuskiego SPR-u po przymusowej pauzie związanej z przełożonymi meczami, w dobrym stylu wróciły do gry o I-ligowe punkty. Zespół Marcina Księżyka, w którym szansę debiutu dostały kolejne młode zawodniczki, wygrał na Śląsku w Żorach.

Miejscowy MTS nie zalicza się do liderów I ligi, dlatego to Srebrnym Lwicom dawano więcej szans na triumf. Olkuszanki nie zawiodły, choć początek meczu nie należał do najlepszych w ich wykonaniu. Ślązaczki po pierwszych 10 minutach prowadziły 6:4, ale im dłużej trwało to spotkanie, tym zaznaczała się coraz większa przewaga przyjezdnych. Po raz kolejny główną rolę w drużynie Lwic odegrała Natalia Kolonko, rzucając najwięcej – bo 11 bramek. Kroku swojej rozgrywającej dotrzymywała kołowa Klaudia Zub, która aż 10 razy wpisała się na listę strzelczyń. Część z tych trafień olkuskie szczypiornistki rzuciły w premierowych dwóch kwadransach, po których SPR prowadził 19:14 i raczej nic nie zapowiadało, żeby po przerwie miało się coś zmienić.

Druga połowa zgodnie z przewidywaniami nie przyniosła nagłego zwrotu akcji, choć miejscowe naprawdę się mocno starały, aby wrócić do gry o punkty. Prowadzenie wyrównanego boju okazało się niewystarczające. Z pięciu bramek piłkarki z Żor odrobiły zaledwie jedną i po końcowej syrenie nie miały wiele powodów do radości, no może poza satysfakcją, że zrobiły co mogły, aby nawiązać do poziomu prezentowanego przez rywalki.

Po komplet punktów Srebrne Lwice sięgnęły w jeszcze młodszym niż zwykle składzie, bowiem do kadry pierwszego zespołu zostały włączone kolejne dwie nastoletnie zawodniczki: Oliwia Sołościuk oraz Adriana Kasprowicz.

SPR po zwycięstwie na Śląsku już w najbliższą sobotę we własnej hali będzie miał okazję na następną punktową zdobycz. Do Olkusza przyjedzie beniaminek Imperium FutureNet Katowice, w barwach którego zobaczymy zapewne bramkarkę Dagmarę Knapik – byłą bramkarkę Lwic, która po wyleczeniu kontuzji odbudowuje sportową formę w barwach ekipy z Katowic. Pierwszy gwizdek 17 listopada o godz. 17:00.

MTS Żory – SPR Olkusz 29:33 (14:19)

MTS:  Matczak, Redlecka – Mikosz (12), Romanowska (6), Pietrzak (5), Moskal (2), Kowal (2), Justka (1), Jakóbczyk (1), Suda.

SPR:  Petlic, Tabor – Kolonko (11), Zub (10), Masiuda (7), Mrozowska (4), Barczyk (1), Sioła, Nawara, Gęgotek, Sołościuk, Kasprowicz, Łebko.