spr team2017

SMS ZPRP Płock – SPR Olkusz 30:24 (16:10)
Tylko zwycięstwo w Płocku dawało nadzieje olkuskim szczypiornistkom na zajęcie 4. miejsca w tabeli tegorocznych I-ligowych rozgrywek. Srebrne Lwice zagrały jednak dużo gorzej niż tydzień wcześniej w Warszawie i z parkietu zeszły pokonane.

Bardzo słabo podopieczne trenera Marcina Księżyka wyglądały w pierwszych minutach. SPR zawodził głównie w ataku. Przez kwadrans skuteczność olkuszanek była zatrważająco niska. Wynik 8:2 najlepiej oddawał to, co działo się na parkiecie. Nieco lepiej przyjezdne zagrały w kolejnych minutach, ale przy wyniku 16:10 do przerwy nikt nie wróżył Lwicom niczego dobrego.

Płocczanki ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego wcale nie rozgrywały jakiegoś wybitnego spotkania, a mimo to pewnie prowadziły od samego początku. Z pewnością tak ten mecz sobie wymarzyły, a, że nadarzyła się szansa na łatwą wygraną, to zawodniczki Marka Zagodzińskiego skorzystały z okazji i w przekonującym stylu zapewniły sobie miejsce tuż za ligowym podium.

Druga połowa była już tylko formalnością. Gospodynie nie forsowały tempa pilnując solidnej zaliczki, natomiast olkuszanki nie były w stanie zbliżyć się do rywalek na tyle, aby te poczuły się zagrożone. Obie ekipy przez drugie pół godziny rzuciły po 14 bramek. Najskuteczniejsza po stronie SPR-u i jednocześnie najlepszą strzelczynią dnia okazała się Paula Masiuda. Rozgrywająca Lwic dziesięć razy trafiała do siatki Płocka. Osiem bramek zdobyła natomiast najlepsza w obozie gospodyń Natalia Nosek.

W sobotę, 13 maja zakończenie sezonu 2016/2017. Do Olkusza przyjedzie AZS UMCS Lublin. Lublinianki swój cel na ten rok już osiągnęły – są pewne utrzymania w I lidze i na Wiejską przyjadą na dużym luzie. Podopieczne trenera Księżyka mają natomiast swoim fanom coś do udowodnienia. Czy chociaż na finiszu rozgrywek Lwice dadzą swoim kibicom nieco radości? Przekonamy się za kilka dni.

SMS: Kuszka, Pająk – Nosek (8), Senderkiewicz (6), Knop (4), Cygan (4), Lipok (3), Szczechowicz (2), Grabińska (2), Urbańska (1), Maciejewska, Świerżewska, Wdowiak, Rorat, Bigajewska, Świstochowska.

SPR: Sroka – Masiuda (10), Kolonko (8), Wcześniak (4), Kantor (1), Basiak (1), Wójcicka, Frączek, Postołek, Nawara, Zub.