spr

Tydzień przerwy od ligowych rozgrywek piłkarki ręczne olkuskiego SPR-u wykorzystały na mecz finałowy o Wojewódzki Puchar Polski. Podopieczne trenera Marcina Księżyka nie zawiodły pokładanych w nich oczekiwań. Srebrne Lwice sięgnęły po to trofeum pokonując na wyjeździe Cracovię.

Krakowianki na co dzień grają o punkty w II lidze, a więc choćby z tego powodu zdecydowanym faworytem do zwycięstwa były olkuszanki. Lwice już w premierowych dwóch kwadransach udowodniły swoją wyższość, panując na parkiecie od pierwszej do ostatniej minuty, wygrywając tę część spotkania w stosunku 20:9.

Mimo sporej stawki mecz ułożył się w taki sposób, że w pewnym momencie miał on charakter niemal towarzyski. W takich warunkach szansę debiutu w seniorskim zespole dostały młode zawodniczkiSPR-u: Oliwia Sołościuk oraz Adriana Kasprowicz. Druga połowa była już bardziej wyrównana. Ambitne szczypiornistki Cracovii do samego końca walczyły o jak najlepszy wynik i ostatecznie finał Pucharu Polski zakończyły z pięciobramkową stratą do I-ligowca, co z pewnością ujmy ekipie Krzysztofa Kutrzeby nie przynosi. Inna sprawa, że pewne swego olkuszanki zbytnio nie szarżowały. Pilnowały przewagi, dorzucając następne trafienia. Po raz kolejny najskuteczniejsza w drużynie Lwic okazała się Natalia Kolonko. Rozgrywająca SPR-u zdobyła dziesięć goli, zasługując tym wyczynem na tytuł MVP finałowego starcia.

– Plan został wykonany i puchar jest nasz. W grudniu przystąpimy do ogólnopolskiej rywalizacji. Niebawem poznamy rywala, a tymczasem dziewczyny już są myślami przy kolejnym meczu o punkty w I lidze. W najbliższą sobotę będziemy gościć zespół AZS-u AWF Warszawa – mówi Katarzyna Polak, wiceprezes SPR-u.

Pojedynek Lwic z „Akademiczkami” 3 listopada o godz. 17:00 w hali MOSiR przy ul. Wiejskiej 1A.

Cracovia 1906 Kraków – SPR Olkusz 28:33 (9:20)

Cracovia:  J. Stępień – Świątek (7), Herman (6), Reichel (5), Klimowicz (3), Staroń (2), A. Stępień (2), Kamusińska (1), Dziurzyńska (1), Wojas (1), Njeman, Nikody.

SPR:  Petlic, Tabor – Kolonko (10), Zub (6), Masiuda (5), Nawara (5), Sioła (4), Barczyk (3), Mrozowska, Do. Madzia, Da. Madzia, Żarska, Gęgotek, Sołościuk, Kasprowicz.