policja

W listopadzie ubiegłego roku pisaliśmy o napadzie na jeden z olkuskich salonów gier hazardowych. Po kilku miesiącach udało się złapać dwie osoby odpowiedzialne za tamte wydarzenia.

W nocy z 10 na 11 listopada dwaj zamaskowani mężczyźni weszli do salonu gier i przy użyciu siły fizycznej oraz miotacza gazu doprowadzili pracownika obiektu do stanu bezbronności. Później napastnicy zrabowali jego pieniądze i telefon komórkowy. – Po kilku miesiącach intensywnej pracy policjanci ustalili dwóch mężczyzn podejrzewanych o to przestępstwo. Jednym z nich był 20-letni mieszkaniec gminy Bolesław. Mężczyzna został zatrzymany 20 marca br. w miejscu zamieszkania. Już podczas pierwszych czynności przyznał się do zarzucanego czynu. Zatrzymany usłyszał zarzuty rozboju (z art. 280§1 kodeksu karnego) – informuje asp. Katarzyna Matras, oficer prasowy olkuskiej komendy.

Teraz 20-latkowi grozi nawet 12 lat pozbawienia wolności. Ponadto prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Wobec drugiego z zatrzymanych podejrzanego o współudział w rozboju również będą wykonywane czynności procesowe. Policja prowadzi śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Olkuszu.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze