zgh logo

Grupa Stalprodukt, w której skład od 2012 roku wchodzą Zakłady Górniczo Hutnicze „Bolesław” w Bukownie, zdobyła tytuł „Ten, który zmienia polski przemysł” A.D. 2016. Prestiżowe nagrody już po raz 17. w historii przyznała redakcja Magazynu Gospodarczego Nowy Przemysł oraz portal wnp.pl.

Jak zwykle w plebiscycie wyróżniono osoby i firmy, które w istotnym stopniu wpływają na pozytywne zmiany w krajowym przemyśle i całej narodowej gospodarce.

– Tegoroczni wyróżnieni to ludzie i zespoły menedżerskie w różny sposób realizujący ideę innowacyjności, kreujący nowe wartości w polskiej gospodarce poprzez odważne konsolidacje i akwizycje, kooperujący z europejskimi liderami nowych technologii i wprowadzający na rynek nowoczesne produkty. To konsekwentni, odpowiedzialni i rzetelni inwestorzy budujący przesłanki wzrostu gospodarczego w Polsce – mówił w poniedziałek 6 lutego w Warszawie Wojciech Kuśpik, wydawca Nowego Przemysłu oraz portalu wnp.pl, prezes Grupy PTWP.

To właśnie na początku tego tygodnia w stolicy odbywało się Forum Zmieniamy Polski Przemysł. Była to więc najlepsza okazja do rozdania prestiżowych nagród. Ich laureatami zostali: Polwax, PCC Rokita, Warbud, Creotech Instruments, Tomasz Domagała i TDJ, GM w Polsce, Volkswagen Poznań, GE w Polsce, Grupa Nowy Styl, Griffin Real Estate i oczywiście Stalprodukt.

Zarządzanie i technologie. Stalprodukt

Grupa Stalprodukt – w sposób przemyślany, ale i odważnie – przygotowuje się na trudniejsze czasy – przede wszystkim inwestując w nowe technologie. Wysoka jakość zarządzania owocuje wynikami finansowymi. Stalprodukt pozostaje wiodącym w branży producentem i eksporterem wysoko przetworzonych wyrobów ze stali: blach transformatorowych, kształtowników giętych na zimno, barier drogowych. Atutem spółki jest rozwinięta sieć dystrybucji. W całej Grupie Kapitałowej Stalproduktu stosowane są nowoczesne sposoby zarządzania wspomagane przez technologie informatyczne.

– Kiedyś amerykański pisarz literatury fantastycznej powiedział, że przyszłość już nadeszła, ale jest nierówno dystrybuowana. Dlatego też już na początku działalności naszej firmy podjęliśmy decyzję o jej ciągłym rozwoju poprzez wdrażanie nowych, często innowacyjnych technologii, wprowadzaniu na rynek nowych produktów jak również o zwiększaniu zdolności produkcyjnych. W efekcie udało się stworzyć grupę, której roczne przychody przekraczają 3 mld zł a udział eksportu w przychodach plasuje się na poziomie 50-60 % rocznie – stwierdził Józef Ryszka, członek zarządu firmy Stalprodukt. (źródło: finanse.wnp.pl)

ZGH „Bolesław” globalnym innowatorem

W skład Grupy, będącej laureatem tegorocznej nagrody „Ten, który zmienia polski przemysł” od prawie czterech lat wchodzi ZGH „Bolesław”, a więc przedsiębiorstwo zatrudniające setki mieszkańców powiatu olkuskiego. Wyróżnienie dla Stalproduktu to kolejny dowód na to, że bukowieńskie Zakłady Górniczo Hutnicze mają się nieźle. Zamiast obaw przed utratą pracy, są tylko takie, czy uda się zdążyć z ukończeniem nowych inwestycji, które mają sprawić, że ZGH stanie się globalnym innowatorem w produkcji cynku metodą elektrolityczną, wykorzystującym we wsadach ponad połowę materiałów z recyklingu. Mowa tutaj o budowie hali wanien, która będzie kosztowała firmę prawie ćwierć miliarda złotych (240 mln). Termin zakończenia inwestycji wyznaczono na 2019 rok. Po otwarciu nowej hali, w swoim założeniu ZGH „Bolesław” zwiększy możliwości produkcji cynku elektrolitycznego z 80 do 100 tysięcy ton rocznie.

4
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
4 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
pracownikRomualdBruce LeeStefan Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pracownik
pracownik

tylko zarobki kiepskie 😳 bo oczywiscie gora musi miec a my lipa totalna lipa

Romuald
Romuald

Były czasy, gdy rajcowie miasta za punkt swoich ambicji brali sobie za cel likwidację dużych, ich zdaniem komunistycznych firm. Tym sposobem Olkusz bezpowrotnie stracił; OFNE, OPB, RPRB, WSTW, OWENT, MPGK, Transbud, Konstal, WPHW, PKS, spedycję PKP i innych. Nie uczyniono nic, aby pozostawić zakłady budżetowe, które przeszły do Chrzanowa czy Miechowa. Nawet BS ma siedzibę w Wolbromiu. Zrobiono z Olkusza sypialnię, pozbywając się miejsc pracy. Zaś cała kasta olkuska zajęła etaty w Samorządzie, jej podległych jednostkach, czy Starostwie lub dorobiła się na tzw prywatyzacji za bezcen i co jeden to lepszy pączuś za publiczne pieniądze. Kiedyś, gdy te zakłady istniały… Czytaj więcej »

Bruce Lee
Bruce Lee

[quote name=”Stefan”]Bukowno i Bolesław mają ZGH i Schneider Electric Industries Polska Sp. z o.o. . Wolbrom ma FTT, TRI Poland, Fagumit i kilka innych dynamicznych przedsiębiorstw. W Kluczach ” Papiernia „, a w stolicy powiatu – Olkuszu wielkie ………… .[/quote]

…………………. lodowisko……………….

Stefan
Stefan

Bukowno i Bolesław mają ZGH i Schneider Electric Industries Polska Sp. z o.o. . Wolbrom ma FTT, TRI Poland, Fagumit i kilka innych dynamicznych przedsiębiorstw. W Kluczach ” Papiernia „, a w stolicy powiatu – Olkuszu wielkie ………… .