ferie290116

Ferie w mieście nie muszą być nudne! Przekonali się o tym uczniowie, spędzający zimową przerwę w domu, którzy skorzystali z wyjątkowej oferty edukacyjnej przygotowanej dla dzieci (od 8 do 12 lat) przez olkuską Bibliotekę.  Tegoroczne ferie, zorganizowane w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, odbyły się pod hasłem: STRAAAASZNE FERIE w Bibliotece.
W każdy czwartek i piątek dzieci wzięły udział w zajęciach, w czasie których m.in. zgłębiły kulturę, zwyczaje i funeralną obrzędowość starożytnych Egipcjan i dowiedziały się w jakim celu mumifikowano zmarłych, poznały kultowe monstra (wilkołaki, wampiry, wiedźmy czy Frankensteina) oraz ich literackie i filmowe wizerunki, „zwiedziły” polskie pałace i zamki, w których straszą duchy, zjawy i upiory, poznały mityczne potwory oraz najstraszniejszych i najgroźniejszych przedstawicieli świata zwierząt, a także przekonały się, że „nie taka ORTOGRAFIA straszna jak ją malują”.

Oprócz tego mali pogromcy duchów wzięli też udział w kreatywnych warsztatach, w czasie których m.in. rozwiązywali tematyczne krzyżówki, rebusy i łamigłówki, bawili się w kalambury i tematyczne zabawy integracyjne oraz wykonywali niepowtarzalne prace plastyczne. Dzieci wzięły również udział w zajęciach w Mediatece, gdzie poprzez ciekawe, edukacyjne gry i zabawy komputerowe pogłębiały zdobytą wiedzę i umiejętności.

ferie280116

W ostatnią sobotę ferii zimowych – 30 stycznia 2016 r., dzieci  (od 5 do 8 lat) wraz z rodzicami uczestniczyły w cyklicznych BAJKOWYCH SOBOTACH DLA RODZINY, a uczniowie klas od II do VI ze szkół podstawowych wzięli udział w kolejnych zajęciach organizowane w ramach projektu ROZUMIEM, CO CZYTAM.
W ramach FERII W BIBLIOTECE zorganizowano również wiele ciekawych spotkań dla dzieci w Filii PiMBP Nr 2 w Olkuszu oraz w Filii w Osieku.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom FERII W BIBLIOTECE za bardzo liczny udział w zajęciach oraz wspólną zabawę i zapraszamy na kolejne spotkania!

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mama
mama
6 lat temu

Wspaniały pomysł, wspaniałe zajęcia, dziękuję w imieniu mojego dzieciaka. Jesteście cudowni.