osp zawody 2016

Dziewięć jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Olkusz wzięło udział w corocznych Zawodach Sportowo-Pożarniczych o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz. Po zaciętej rywalizacji najlepsi okazali się druhowie z OSP Zawada.

Tegoroczne zmagania strażaków ochotników odbyły się na boisku piłkarskim przy ul. Długiej. Pomorzany były bardzo gościnne, a na zaproszenie organizatorów odpowiedzieli nie tylko przedstawiciele PSP na czele z Komendantem Dariuszem Wilkiem i jego zastępcą Michałem Polakiem, ale także najważniejsi samorządowcy. Zawodom bacznie przyglądał się burmistrz Roman Piaśnik, który nie tylko przywitał głównych bohaterów niedzieli, ale także na zakończenie zawodów wręczył najlepszym ekipom pamiątkowe puchary.

Strażacy w konkurencjach sprawnościowych radzili sobie bardzo dzielnie. Rywalizacja była niezwykle wyrównana, a komisja sędziowska z PSP Olkusz pod przewodnictwem mł. brygadiera Jana Sarwy miała ręce pełne roboty. Zaczęło się od tradycyjnego meldunku, a później ruszyła już sztafeta pożarnicza, po której można było przejść do ćwiczeń bojowych.

Ostatecznie w trzygodzinnej rywalizacji najlepiej wypadli reprezentanci OSP Zawada, którzy wyprzedzili OSP Zimnodół oraz OSP Osiek. Na dalszych miejscach sklasyfikowano strażaków z Braciejówki, Kosmolowa, Olkusza, Zedermana, Gorenic oraz Żurady. W imprezie udział wzięły również drużyny młodzieżowe – chłopięca z Kosmolowa i żeńska z Zedermana.

Zawody jak zawsze stały na wysokim poziomie. W przyszłym roku kolejna edycja ochotniczych zmagań, na które większość jednostek przygotowuje się długie miesiące.

Fot. Wojciech Remberski

{joomplu:63664}{joomplu:63652}{joomplu:63607}

Lista sponsorów Miejsko-Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych o Puchar Burmistrza MiG Olkusz:
– Burmistrz Roman Piaśnik
– Firma usługowo-handlowa Uniwersal – Zbigniew Cioch
– PPH ARPOL – Zbigniew Adamczyk
– Edward Szumera
– Zdzisław Solecki
– Wacław Bernaś
– Grzegorz Ziarno
– Wojciech Remberski
– Michał Tracz
– Dariusz Nawara
– Maciej Szymczyk
– Mieczysław Mosurek
– Stanisław Kurkowski
– Waldemar Choczaj
– Marcin Głąb

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze