zbiorka 0315

Tradycyjnie przed Wielkanocą rusza Świąteczna Zbiórka Żywności. W najbliższy weekend (20 – 22 marca) klienci olkuskich marketów będą mogli wesprzeć potrzebujących, dzieląc się swoimi zakupami. Produkty trafią do ubogich rodzin.

Podczas zbiórki nieocenioną pomoc niosą wolontariusze z olkuskich szkól ponadgmimnazjalnych: I LO, II LO, IV LO, ZS nr 1, ZS nr 3 i ZS nr 4. Przez trzy dni młodzież będzie dyżurować w marketach: Biedronka, Lidl, PSS Społem, Leviatan, itp. Wolontariusze poinformują klientów sklepów o prowadzonej akcji, odbiorą też przekazywaną przez ludzi dobrej woli żywność. Najbardziej potrzebne są: olej, konserwy mięsne i warzywne, mleko, słodycze.

Zbiórki prowadzone są dwa razy w roku: przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem. – Doświadczenie ubiegłych lat uczy nas, że olkuszanie nigdy nie zawodzą. Z każdym rokiem kolejne edycje Świątecznej Zbiórki Żywności cieszą się ogromnym zainteresowaniem. „Znam waszą akcję i chętnie się w nią włączam. Niby drobny gest, ale naprawdę wiele może. Kiedy patrzę na tych uśmiechniętych, młodych ludzi, którzy nie szczędzą czasu i energii, by pomagać innym, wraca mi wiara w to, że można, trzeba i naprawdę warto!” – słyszymy od jednego z darczyńców. Dobra energia, która towarzyszy wolontariuszom na każdym kroku to kapitał, gwarantujący powodzenie każdej zbiórki – mówi Janina Lenarczyk, koordynator olkuskiego Centrum Wolontariatu.

Zbiórka Żywności organizowana przez olkuskie Stowarzyszenie Dobroczynne Res Sacra Miser we współpracy z krakowskim Bankiem Żywności.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Anonimowi darczyńcy
Anonimowi darczyńcy
7 lat temu

Czy żywność zbierana na terenie Olkusza rozdzielana jest między potrzebujących tu zamieszkałych czy wywożona jest do Krakowa ? Prosimy o szczegółowe informacje bo w Olkuszu naprawdę żyje się w biedzie a przy wielu i różnych akcjach charytatywnych i tak nie wszyscy są tu wspomagani.