W Przedszkolu nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego dzieci bawią się, uczą i uwrażliwiają swoje serca na potrzeby innych. W przypadku świątecznej zbiórki karmy i akcesoriów dla zwierząt ze schroniska „Psie Pole” w Racławicach serca dzieci otworzyły się bardzo, bardzo szeroko, bo zebrane zostało naprawdę dużo potrzebnych rzeczy.

Wystarczyło opowiedzieć przedszkolakom, że zimą zwierzaki potrzebują naszej zwiększonej opieki, marzną i cierpią, kiedy podarowane pod poduszkę przez Mikołaja albo przez Gwiazdkę pod choinkę nagle okazują się zbyt dużym utrudnieniem, przeszkodą w wygodnym życiu i… trafiają do schroniska. Wrażliwość na cierpienie innych i branie odpowiedzialności za słabszych od siebie – tych nauk nie da się przecenić ani przedawkować!

Już na zakończenie zbiórki, w czwartek, 19 grudnia, każdą z grup przedszkolnych odwiedził mieszkaniec „Psiego Pola” – piesek o imieniu Rambo, by podziękować wszystkim „Krasnoludkom”, „Żabkom”, „Jagódkom”, „Wesołym Koziołkom” i „Słoneczkom” za dary ich wielkich, wrażliwych serduszek. Z pewnością także za rok będzie mógł liczyć na równie wspaniałe gesty ze strony „Kornelowców” i ich rodziców.

Przedszkole nr 3 (Anna Kaziród)

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze