Zespół Sursum Corda ,którego członkowie pochodzą z powiatu olkuskiego, zdobył pierwsze miejsce na XXVII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Religijnej „Cantate Deo” w Gliwicach. Laureaci nagrody im. Norberta Blachy wystąpili wspólnie z pozostałymi wyróżnionymi zespołami i solistami na koncercie laureatów.

Zespół Sursum Corda rozpoczął swoją działalność w 2004 roku jako 50-osobowa schola przy parafii p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbe w Olkuszu, gdzie  pod opieką ks. Jacka Michalaka , przygotowywał oprawę muzyczną do ważnych ceremonii parafialnych – dróg krzyżowych, nabożeństw i innych. Od 2010 roku Sursum Corda jest niezależnym zespołem składającym się z siedmiu muzyków. W Gliwicach wystąpił w składzie: Jacek Haberka (wokal, gitara prowadząca), Jacek Żurek (gitara solowa), Patrycja Patrykiewicz (wokal), Joanna Grabowska-Pawul (wokal), Karolina Spurna  (wokal), Michał Pyrek (gitara basowa), Mateusz Cioch (perkusja , w zastępstwie za Tomasza Kołodzieja).

 

Trzydniowy festiwal poprzedziły kwalifikacje, podczas których wyłonionych zostało pięć zespołów i pięciu solistów mogących zaprezentować się gliwickiej publiczności. Jury pod przewodnictwem prof. Krystyny Krzyżanowskiej-Łobody nie miało wątpliwości, że główna nagroda powinna w tym roku pojechać do powiatu olkuskiego. Muzycy mieszkają w okolicach Olkusza i Wolbromia, a łączy ich niespożyta energia i miłość do muzyki. Zwycięzcom gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych!

Fot. Sursum Corda

sursum1

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
enigma1952
enigma1952
8 lat temu

Rzeczywiście, powód do dumy 😛

Aadam
Aadam
8 lat temu

A może występ zafundujecie w Dniu Olkusza?. k9g98

enigma1952
enigma1952
8 lat temu
Odpowiedz do  Aadam

Tłumy zapewnione 😛

b.
b.
8 lat temu
Odpowiedz do  enigma1952

😐

Aadam
Aadam
8 lat temu

Gratuluję ,powodzenia! A KIEDY letni co tygodniowy koncert?.