Olkusz

W minioną niedzielę na terenie „Dolinki”, na osiedlu Młodych w Olkuszu, odbyło się świąteczne spotkanie dla najmłodszych. Dzieci spotkały się ze świętym Mikołajem.

„Dolinka” na osiedlu Młodych od kilku lat tętni życiem. Wszystko za sprawą lokalnych społeczników, którzy cyklicznie organizują w tym miejscu różnego rodzaju rodzinne wydarzania. Nie inaczej było podczas minionej niedzieli.

Pierwotnie miał odbyć się wtedy bożonarodzeniowy festyn, jednakże ze względu na aktualną sytuację epidemiczną, trzeba było nieco skorygować te plany. Organizatorzy przygotowali więc dla najmłodszych spotkanie ze świętym Mikołajem, które odbyło się w godzinach popołudniowych w kawiarni Sosnowa Cafe.

Po powitalnych przemowach, rodzice wraz z dziećmi ustawili się w kolejce do świętego Mikołaja, który rozdał prezenty. Najmłodsi otrzymali świąteczne paczki, dorośli zaś odebrali kalendarze na nadchodzący 2022 rok oraz stroiki wykonane przez uczniów ”Kazika”, czyli  I Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu. Największą atrakcją spotkania były jednak alpaki, które dzieci mogły głaskać i karmić.

Sponsorami imprezy byli: Starosta olkuski Bogumił Sobczyk, Burmistrz Roman Piaśnik, radne Rady Miejskiej w Olkuszu: Aga Karczewska – Papaj, Jolanta Gręda i Edwarda Wolska, sołtys Sieniczna Mariusz Mateo Gaszczyk, sklep motoryzacyjny Motoowo ul. Krasińskiego 2a oraz kawiarnia Sosnowa Cafe.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze