DSCF4637

W miniony piątek bukowianie uczcili 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w intencji Ojczyzny, którą odprawiono w Kościele Parafialnym pw. św. Andrzeja Boboli. Po nabożeństwie, w uroczystym pochodzie przemaszerowano pod obelisk ku czci Żołnierza Polskiego przy ul. 1 Maja.

Po odegraniu przez Orkiestrę Dętą ZGH „Bolesław” hymnu państwowego, z patriotycznym występem zaprezentowali się uczniowie SP nr 2 w Bukownie, a następnie przedstawiciele władz miasta, biur poselskich, lokalnych instytucji, stowarzyszeń i zakładów pracy złożyli pod pomnikiem wiązanki kwiatów.

DSCF4750

W tym roku specjalnie na obchody 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji przybyli do Bukowna uczniowie Liceum Mundurowego z Olkusza, którzy pełnili uroczystą wartę. Miejskie uroczystości pod pomnikiem Żołnierza Polskiego zakończyło okolicznościowe przemówienie, które wygłosił sekretarz Miasta Marcin Cockiewicz. Ponadto, tradycyjnie, z krótkim programem artystycznym wystąpiły przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola w Bukownie i Przedszkola Sióstr Prezentek. Jak co roku, również i tym razem nie zabrakło salwy honorowej.

{joomplu:85055}{joomplu:85051}{joomplu:85040}

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
  Subskrybuj  
Powiadom o