policja 1

49. funkcjonariuszy z powiatu olkuskiego z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji Tomasza Miłkowskiego odebrało zawodowe awanse. Miniona środa w olkuskiej komendzie upłynęła pod znakiem Święta Policji.

Jak co roku świętujących mundurowych odwiedzili przedstawiciele samorządów i posłowie. Nie zabrakło podziękowań i gratulacji za kolejny udany rok służby, a także życzeń na następne lata stania na straży prawa. – To był dobry rok, na co wskazują statystyki. Przed nami jednak wiele wyzwań, a w to najważniejsze właśnie wchodzimy. Wiem, że przed nami wszystkimi kilkanaście dni wytężonej pracy – mówił do policjantów komendant Miłkowski.

Chodzi oczywiście o Światowe Dni Młodzieży, które w dobie międzynarodowego niepokoju będą objęte szczególnym nadzorem przez służby bezpieczeństwa. Praca policjanta to jednak nie tylko obowiązki, to także przyjemności. Do takich z pewnością trzeba zaliczyć moment nadania wyższego stopnia, równoznacznego z zawodowym awansem. Czasem za dobrze sprawowaną funkcję można też zyskać uznanie w oczach samorządowców. Miniona środa właśnie do tych przyjemniejszych elementów służby należała.

Po powitaniach i życzeniach nadszedł czas na wręczenie awansów. I tak: na stopień nadkomisarza mianowano Rafała Grondala, natomiast stopień komisarza zyskał Marek Kalarus. W dalszej kolejności przyznano dokumenty nowym aspirantom sztabowym. Do tego grona dołączyli: Tomasz Chabiński, Marcin Górnik, Artur Hańczyk, Grzegorz Kastek, Artur Kot, Rafał Kowalczyk, Ireneusz Mól oraz Piotr Śliwiński.

Stopień starszego aspiranta odebrali: Kamila Gadzińska, Marek Goraj, Mariusz Niewiara, Paweł Omyła, Jerzy Pałka, Sławomir Patela, Paweł Różanowski, Dariusz Serwatka, a także Anna Wieczorek. W szeregi młodszych aspirantów wstąpili natomiast: Małgorzata Chojnacka, Paweł Duda, Grzegorz Kaczmarski, Zbigniew Pałka, Krzysztof Potok, Jacek Rup, Mariusz Wąsiel, Marcin Zając i Robert Zajega.

policja 3

Kolejne dwa awanse dotyczą stopnia sierżanta sztabowego. Zostali nimi Agnieszka Kępka-Bednarowicz oraz Grzegorz Sobczyk. Cztery nazwiska znalazły się też na liście nowych starszych sierżantów. Od niedawna do tego grona należą: Marcin Czarnecki, Krzysztof Klima, Bogdan Perek i Dariusz Soboń.

Najliczniejszą nową grupę stanowią sierżanci, którzy awansowali z pozycji starszych posterunkowych. W tym przypadku gratulacje trafiły do: Bartosza Chwasta, Przemysława Cyrana, Macieja Hata, Łukasza Janickiego, Bogusława Kocjana, Wojciecha Manterysa, Piotra Nawrota, Grzegorza Piętki, Bartosza Słowińskiego, Łukasza Szoty oraz Agnieszki Żak.

Jako ostatni nominacje na starszych posterunkowych odebrali dotychczasowi posterunkowi: Karolina Gębala, Mateusz Herbrich, Marek Nowak oraz Ireneusz Saracen.

Tradycyjnie oprócz awansów na wyższe stopnie, starosta, burmistrzowie oraz wójtowie, wyróżnili piętnastu funkcjonariuszy i jednego pracownika komendy. Nagrodę starosty Pawła Piasnego odebrali: Anna Zgadzaj, asp. szt. Roman Pabisek oraz st. sierż. Justyna Hudzik, a burmistrz Olkusza Roman Piaśnik wręczył upominki mł. asp. Markowi Orkiszowi i sierż. Bartoszowi Ziarnikowi. Gospodarz Bukowna Mirosław Gajdziszewski nagrodził dwóch sierżantów: Oskara Mirowskiego i Karola Sobieraja, a burmistrz Wolbromia Adam Zielnik dziękował st. asp. Annie Wieczorek, st. sierż. Tomaszowi Koniecznemu oraz sierż. Grzegorzowi Piętce.

Swoje nagrody rzeczowe przyznali także wójtowie Klucz, Bolesławia i Trzyciąża. Norbert Bień wyników uzyskiwanych w pracy zawodowej gratulował asp. szt. Dariuszowi Dziwakowi, asp. Mateuszowi Kruszence i sierż. Katarzynie Cader. Krzysztof Dudziński wyróżnił asp. szt. Michała Woźniaka, a także Krzysztofa Klimę. Wójt Roman Żelazny nagrodził natomiast nadkom. Adama Milanowskiego.

Obecnie służbę na terenie powiatu olkuskiego pełni ponad 150 funkcjonariuszy. – Na zakończenie uroczystości głos zabrali zaproszeni goście, dziękując policjantom za codzienną pracę, poświęcenie i profesjonalizm w działaniu. Podkreślili, że bezpieczeństwo w powiecie to zasługa pracujących na terenie wszystkich policjantów i efekt współpracy obywateli. Nie zabrakło też ciepłych słów skierowanych do pracowników policji, życzeń pomyślności oraz sukcesów w życiu zawodowym i osobistym – relacjonuje asp. Katarzyna Matras, oficer prasowy KPP w Olkuszu.

{joomplu:61425}{joomplu:61409}{joomplu:61436}

8
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
8 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
MO też emermilicjant emerytowanJaro-szowiec...Kierowca Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
150?
150?

Jak 150? To co jest 50 wakatów?

PlatinumII
PlatinumII

Zabawa dużych chłopców w …….. Przecież za pracę jaká wykonujá majá zapłacone wynagrodzenia. Szkoda że w innych zawodach nie gratyfikuje się za pracę dobrze wykonaná. Czyli wniosek jeden z działań nasz ej mundurówki – pensje bierzesz za to że przychodzisz do pracy a za dobrá pracę dostajesz Estrada kasę. Też tak bym chciała.

P X T
P X T

Platinum II, wygląda na to, że w tych zabawach dużych chłopców- miejmy nadzieję- zaszły jakieś pozytywne zmiany, bo nie dopatrzyłem się w awansach nazwiska mundurowego terrorysty ani kłamcy który go chronił. Mam nadzieję, że się na nim poznali o ile jeszcze tam pracuje. Pozdrawiam kłamcę M.A.- tobie już wybaczyłem z okazji Miłosierdzia 2016, mimo że mnie nie przeprosiłeś za to, że byłeś nie w porządku przed Sądem.
Na waszym miejscu bym nie świętował, jakiekolwiek wydarzenie świętowaniem by nazwać, bo będzie ono świętokradzkie, oczywiście dla ludzi z zasadami..

Kierowca
Kierowca

[quote name=”P X T”]Platinum II, wygląda na to, że w tych zabawach dużych chłopców- miejmy nadzieję- zaszły jakieś pozytywne zmiany, bo nie dopatrzyłem się w awansach nazwiska mundurowego terrorysty ani kłamcy który go chronił. Mam nadzieję, że się na nim poznali o ile jeszcze tam pracuje. Pozdrawiam kłamcę M.A.- tobie już wybaczyłem z okazji Miłosierdzia 2016, mimo że mnie nie przeprosiłeś za to, że byłeś nie w porządku przed Sądem.Na waszym miejscu bym nie świętował, jakiekolwiek wydarzenie świętowaniem by nazwać, bo będzie ono świętokradzkie, oczywiście dla ludzi z zasadami..[/quote]Również szukałem swojego „mistrza” patrolu. Całe szczęście, że go nie było bo… Czytaj więcej »

...
...

Kierowca, oni ten wizerunek kreują sobie na zasadzie wzajemnej adoracji. Kumie chwalą nas… wy mnie a ja was !!!

Jaro-szowiec
Jaro-szowiec

Ekipa spec-jalna otrzymała nagrody za wdzięczność od ABSTYNENTA wiadomo za co

milicjant emerytowan
milicjant emerytowan

[quote name=”Jaro-szowiec”]Ekipa spec-jalna otrzymała nagrody za wdzięczność od ABSTYNENTA wiadomo za co[/quote]
Dał nagrody abstynen,bo p.K.C+(inni funkcjonariusze badający trzeżwość abstynenta) musiała by mu co tydzień zabierać prawo jazdy.

MO też emer
MO też emer

[quote name=”Kierowca”][quote name=”P X T”]Platinum II, wygląda na to, że w tych zabawach dużych chłopców- miejmy nadzieję- zaszły jakieś pozytywne zmiany, bo nie dopatrzyłem się w awansach nazwiska mundurowego terrorysty ani kłamcy który go chronił. Mam nadzieję, że się na nim poznali o ile jeszcze tam pracuje. Pozdrawiam kłamcę M.A.- tobie już wybaczyłem z okazji Miłosierdzia 2016, mimo że mnie nie przeprosiłeś za to, że byłeś nie w porządku przed Sądem.Na waszym miejscu bym nie świętował, jakiekolwiek wydarzenie świętowaniem by nazwać, bo będzie ono świętokradzkie, oczywiście dla ludzi z zasadami..[/quote]Również szukałem swojego „mistrza” patrolu. Całe szczęście, że go nie było… Czytaj więcej »