Olkusz

Dni Olkusza 2023 już za nami! Miniony weekend obfitował w moc atrakcji, które przyciągnęły na olkuski rynek wielu mieszkańców naszego miasta i okolic. Wszystko za sprawą Święta Srebra, zorganizowanego przez Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Romana Piaśnika oraz Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu. Na scenie wystąpiły takie gwiazdy, jak zespół IRA, Margaret czy Nick Sincler.

Święta Srebra, czyli Dni Olkusza, które tradycyjnie odbywają się co roku w pierwszy weekend czerwca, to niewątpliwie jedno z największych wydarzeń w Srebrnym Mieście. Nie inaczej było i tym razem, jako że tegoroczna impreza zgromadziła mnóstwo uczestników, przybyłych na olkuski rynek, by bawić się w rytm muzyki granej zarówno przez lokalnych artystów, jak i topowe gwiazdy polskiej estrady.

„Kolejne niezapomniane święto wszystkich Mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz za nami. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy dołączyli do wspólnej zabawy na naszym pięknym rynku, czyniąc Dni Olkusza imprezą absolutnie wyjątkową w swoim rodzaju. Dziękuję także naszym artystom – zwłaszcza najmłodszym – za to, że swoimi znakomitymi talentami chcą się dzielić z innymi ze sceny Święta Srebra – Dni Olkusza” – podsumowuje wydarzenie Roman Piaśnik, burmistrz Miasta i Gminy Olkusz oraz główny organizator Święta Srebra – Dni Olkusza 2023.

Świętowanie rozpoczęło się w sobotnie południe, kiedy to na teren starego miasta wkroczył barwny korowód poprowadzony przez Olkuską Reprezentacyjną Orkiestrę Dętą pod batutą kapelmistrza Wiesława Drygały. Następnie kilka słów do mieszkańców skierował burmistrz Piaśnik: „To dla mnie wielki zaszczyt móc powitać was wszystkich na naszym pięknym rynku. Rozpoczynamy huczne Święto Srebra 2023. Nasi mieszkańcy oraz goście tworzą fantastyczną atmosferę” – mówił do zgromadzonych główny organizator wydarzenia. Chwilę później wręczył on także symboliczny klucz do miasta przedstawicielom najmłodszego pokolenia olkuszan. Po oficjalnym otwarciu imprezy odbyło się również wręczenie nagród oraz prezentacja laureatów II Konkursu Tanecznego.

W tracie sobotniego popołudnia na scenie swoje talenty prezentowali przedstawiciele Klubu Sportowego „Flika”, Pracowni Muzyczno-Teatralnej „Pozytywka”, Pracowni Wokalnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu, Stowarzyszenia „Wszyscy dla Wszystkich”, a także uczniowie szkół podstawowych nr 1, 3 i 4 oraz I Liceum Ogólnokształcącego. Zgromadzeni na rynku mogli ponadto usłyszeć popis umiejętności wokalnych młodych artystów z Ogniska Muzycznego „DodiArt”, zespołu rockowego SPAAM oraz działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu i prowadzonego przez Kamila Gumielę, Dorotę Stachowicz – Mączkę oraz Michała Mączkę zespołu wokalno-instrumentalnego. Pierwszy dzień Święta Srebra zwieńczył zaś koncert Golden Hits of Micheal Jackson symfonicznie, w czasie którego Nick Sinckler wykonał najbardziej znane i lubiane utwory Króla popu.

Niedziela przywitała olkuszan równie słoneczną pogodą, jak dzień wcześniej, a na imprezowiczów czekało tak samo wiele atrakcji: dzieci szalały w wesołym miasteczku, dorośli odwiedzali rozstawione wokół rynku stoiska, nad głowami ich wszystkich unosiły się kolorowe balony… Program artystyczny rozpoczęli tancerze ze Szkoły Tańca Wena, po których przyszedł czas na artystów Ogniska Artystycznego „Żaczek”, Skrzypcowej Szkoły Suzuki, Olkuskiej Szkółki Baletowej, zespołu „Korale”, podopiecznych szkół podstawowych nr 2, 3, 5, 9, 10 oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 i Szkoły Podstawowej w Gorenicach. Wieczór należał zaś do gwiazd ogólnopolskiej estrady: świętującej dziesięciolecie występów artystycznych wokalistki Margaret oraz obchodzącego jubileusz 35-lecia istnienia zespołu IRA – formacja będąca jedną z legend polskiego rocka zagrała swoje największe przeboje, takie jak m.in. „Mój dom”, „Parę chwil” czy „Ona jest ze snu”. Kulminacyjnym punktem imprezy był natomiast widowiskowy pokaz laserów.

Dni Olkusza to nie tylko występy artystyczne, ale również szereg imprez towarzyszących oraz innych atrakcji. W Parku na Czarnej Górze odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Srebrnego Miasta. W hali MOSiR Olkusz miał miejsce turniej w skokach na ścieżce i podwójnej mini trampolinie Korona Cup. Na rynku natomiast cieszyło wesołe miasteczko oraz stoiska partnerów i sponsorów imprezy, w których można było wygrać ciekawe nagrody.

Organizatorami Święta Srebra Dni Olkusza 2023 byli burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik oraz Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu. Konferansjerem, żywiołowo opowiadającym o atrakcjach był Michał Latos. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Przegląd Olkuski, Gazeta Olkuska oraz Radio FTM.

Miniony weekend obfitował w moc atrakcji, które przyciągnęły na olkuski rynek rzesze mieszkańców naszego miasta i okolic. Wszystko za sprawą Święta Srebra, zorganizowanego przez Romana Piaśnika, Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz oraz Miejski Ośrodek Kultury. Na scenie wystąpiły takie gwiazdy, jak: zespół IRA, Margaret czy Nick Sincler.
Zdjęcia: A.N.Q.A.
« 1 z 4 »
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze