Olkusz

Dobre wieści z Nowego Szpitala w Olkuszu. Placówka otrzymała znaczne dofinansowanie na zakup nowoczesnego sprzętu diagnostycznego. Pieniądze pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Zostały pozyskane przez Gminę Bolesław i przekazane w formie dotacji celowej na rzecz powiatu olkuskiego z przeznaczeniem na doposażenie olkuskiej lecznicy.

Nowy Szpital w Olkuszu otrzymał 3,5 mln zł na zakup rezonansu magnetycznego oraz nowoczesnego RTG z ramieniem C. Środki na nowy sprzęt pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (RFIL), w ramach którego gminy, powiaty i miasta w całej Polsce mogą ubiegać się o dodatkowe środki na inwestycje. Wsparcie jest bezzwrotne i pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

W miniony poniedziałek symboliczny czek na dofinansowanie przekazał szpitalowi Jacek Osuch, wiceminister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. W uroczystości brali udział m.in. wójt gminy Bolesław Krzysztof Dudziński i olkuski starosta Bogumił Sobczyk. – W imieniu pacjentów i pracowników dziękujemy za osobiste zaangażowanie ministrowi Jackowi Osuchowi, staroście olkuskiemu, przewodniczącemu Rady Powiatu, wójtowi Bolesławia i wszystkim radnym i samorządowcom Powiatu Olkuskiego, którzy przyczynili się do pozyskania tej dotacji – mówił w trakcie spotkania dr Norbert Kubański, prezes zarządu Nowego Szpitala w Olkuszu.

Jak podkreślają władze lecznicy, zakup urządzeń znacznie zwiększy możliwości diagnostyczno-lecznicze szpitala w Olkuszu. Ramię C znajdzie zastosowanie na bloku operacyjnym i będzie służyło przede wszystkim podczas operacji ortopedycznych. Z kolei, dzięki utworzeniu pracowni rezonansu magnetycznego, mieszkańcy Olkusza nie będą musieli jeździć do innych placówek, ponieważ badania będą dostępne na miejscu w szpitalu.

Budynek olkuskiego szpitala stanowi majątek powiatu olkuskiego. Działalność medyczną prowadzi na jego terenie spółka Nowy Szpital w Olkuszu, w której samorząd posiada 30% udziałów. Jest to jeden z 10 szpitali powiatowych zarządzanych przez Grupę Nowy Szpital Holding S.A.

Fot. Nowy Szpital w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mike
mike
2 lat temu

Co oni mają na twarzach?