Klucze

30 km/h  – takie ograniczenie prędkości dla samochodów ciężarowych obowiązuje już na ul. Rabsztyńskiej w Kluczach.

Wiosną pisaliśmy o notorycznym przekraczaniu prędkości na tym trakcie. Jazda w terenie zabudowanym i przepisowe 50 km/h dla wielu kierowców nic nie znaczy. Problem jest zwłaszcza z samochodami ciężarowymi, których Rabsztyńską przejeżdża naprawdę sporo. Mieszkańcy od dawna skarżą się na fakt, że na drodze często dochodzi do niebezpiecznych sytuacji, a konsekwencją zbyt szybkiej jazdy jest hałas i drgania odczuwalne w domach.

Ul. Rabsztyńska to powiatowy trakt. Gdy wiosną pytaliśmy władze powiatu, jak zamierzają rozwiązać problem, zapadła decyzja o wprowadzeniu tam ograniczenia prędkości dla pojazdów ciężarowych do 30 km/h. Obowiązuje ono od kilku dni.

Jak myślicie, czy kierowcy ciężarówek, do tej pory jeżdżący zbyt szybko, „zdejmą nogę z gazu”?

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kuba C
2 lat temu

Klasyczne wylanie dziecka z kąpielą ….. nie wiem co władze powiatu chciały osiągnąć ale poprawy bezpieczeństwa raczej nie osiągną taką zmianą. Efekty tej zmiany będą dwa:
– jeżeli policja raczy się w końcu pofatygować i stanąć przy Dworku z suszarką to będzie mogła zabrać prawo jazdy już przy 81km/h
– zwiększy niebezpieczeństwo związane z wyprzedzaniem na tym odcinku – nie wszyscy kierowcy ciężarówek nie przestrzegali przepisów dot. 50km/h. Teraz Ci co je przestrzegali dostali rykoszetem i jeżeli będą przestrzegać 30km/h to będą prowokować osobówki do wyprzedzania.

Wystarczyło by patrol raz na czas przykrócił zapędy co niektórych. To samo na drodze Klucze-Olkusz na wysokości skrzyżowania z ul. Długą i Bogucin Duży gdzie na porządku dziennym jest wyprzedzanie na skrzyżowaniu. Ilość wypadków podobna do ul. Rabsztyńskiej – patroli też tyle samo – zero.

kolo
kolo
2 lat temu
Odpowiedz do  Kuba C

„zabrać prawo jazdy już przy 81km/h” – zauważ, że ograniczenie dotyczy tylko ciężarówek, więc ciężko żeby tam pod górę TIR mknął ponad 80.. Czemu robisz problem z wyprzedzaniem? Przecież jeśli manewr zostanie wykonany zgodnie z zasadami to jaki problem „łyknąć” ciężarówkę toczącą się 30?? O odcinku Klucze-Olkusz masz zupełną rację – nie dość, że jadąc przepisowo jestem tam wyprzedzany, to do tego na podwójnej ciągłej.. pozdro

strabek
2 lat temu
Odpowiedz do  Kuba C

Informacja, gdzie jest patrol rozchodzi się w kilka sekund, wtedy na drogach nie potrzebny jest żaden znak, żeby przepisowo jechać.. to, co robi na drogach większość kierowców tirów – nie mówię, że wszyscy.. na tym odcinku drogi i w rejonie Zalesia to masakra jednym słowem. Policja powinna teraz skutecznie to egzekwować, nie ma już innej metody, jedynie zmienić mentalność kierowców. Nie każdy jeździ przepisowe 50..ale tir ma trochę dłuższą drogę hamowania niż osobówka