lok1

30 zawodników wystartowało w Wojewódzkich Zawodach Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Radiopelengacji Amatorskiej. Zawody zorganizowane przez Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Olkuszu odbyły się w bukowieńskim Leśnym Dworze.
Radiopelengacja polega na odszukiwaniu ukrytych nadajników, popularnie zwanych „lisami”. Na zawodach w Bukownie szukano tych o częstotliwości 3,5 MHz.

W najmłodszej grupie, uczniów szkół podstawowych, zwyciężyli ex aequo Daniel Milej i Piotr Klich, obaj z SP w Sienicznie. Drugim miejscem podzielili się uczniowie z olkuskiej SP 2: Adrian Milczarek i Mikołaj Synowiec. Trzeci był Olaf Szyncel (SP 2 Olkusz).  Wśród dziewcząt pierwsze miejsce na podium wywalczyły Aleksandra Duda (SP 1 Bukowno) i Klaudia Wiercioch (SP 2 Olkusz). Nikolina Stopa (SP 1 Bukownlok2o) i Alicja Mirek (SP 2 Olkusz) zajęły drugą lokatę, a Katarzyna Kosiń (SP 1 Bukowno) trzecią.
W grupie gimnazjalistów triumfy święcili uczniowie Gimnazjum nr 1 w Bukownie: Michał Glibowski i Patrycja Skręt. W kategorii dziewcząt druga była Anna Nowińska (Gim. 3 Olkusz), a trzecia Monika Kaliwoda (Gim. Bolesław).
Krzysztof Sioła (ZS 3 Olkusz), Rafał Graca (II LO Olkusz) i Kamil Płaszczyk (II LO Olkusz) to najlepsza trójka wśród chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych. Marta Łaskawiec (ZS 3 Olkusz) wygrała zawody w kategorii dziewcząt, gdzie kolejne dwa miejsca zajęły uczennice II LO w Olkuszu: Karolina Ślęzak i Paulina Stach.
– Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom należą się słowa podziękowania za udział w imprezie. Zawody były udane, do tego dopisała nam niezła pogoda – mówi sędzia główny zawodów Adam Czart.
W klasyfikacji drużynowej w kategorii „podstawówek” najlepiej wypadki uczniowie SP 2 Olkusz, przed SP 1 Bukowno i SP Sieniczno. W kategorii gimnazjów pierwsze miejsce zajęli zawodnicy z Gimnazjum nr 1 w Bukownie, drugie z Gimnazjum nr 3 w Olkuszu, a trzecie z Gimnazjum w Bolesławiu. Uczniowie ZS nr 3 w Olkuszu drużynowo byli najlepsi w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, przed ich kolegami z II LO w Olkuszu.