nivea_szkolka

W 2012r. firma NIVEA uruchomiła program „Szkółki Piłkarskie NIVEA”. Dzięki niemu 100 polskich szkół podstawowych lub też dziecięcych klubów piłkarskich, propagujących ideę piłki nożnej wśród dzieci w wieku 7 – 13 lat, otrzyma specjalistyczny program treningowy na wzór jednej z najlepszych szkółek piłkarskich na świecie – Akademii Ajaxu Amsterdam. Na zwycięzców pierwszego etapu plebiscytu czeka również profesjonalny sprzęt sportowy. W akcji udział bierze OKS Słowik Olkusz. Obecnie (tj. na dzień 13 marca) młodzi olkuszanie zajmują 23. pozycję wśród 681 zgłoszonych futbolowych szkółek. Głosowanie trwa do 6 maja. – Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie, ale prosimy o więcej! – słychać głosy ze strony klubowych działaczy.

Program firmy NIVEA skierowany jest do szkół i klubów uczących dzieci gry w piłkę nożną. Warunkiem udziału w plebiscycie jest posiadanie grup młodzieżowych zrzeszających zawodników w wieku 7 – 13 lat. W Słowiku w tym przedziale wiekowym trenuje 80. chłopców i dwie dziewczynki. – Dla Państwa oddanie na naszą szkółkę głosu to tylko minuta czasu, a dla nas to szansa na lepsze warunki do treningu i przede wszystkim perspektywa lepszej przyszłości – mówi Jarosław Konieczny, prezes klubu. Jak można oddać głos na Słowika? To bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę www.szkolkinivea.pl, zarejestrować się w serwisie za pomocą loginu i hasła, spośród listy szkół i klubów wybrać OKS SŁOWIK w OLKUSZU i na koniec kliknąć w przycisk „oddaj głos”. Młodych piłkarzy trenujących pod okiem Rafała Pięty i Grzegorza Kiendrachy można wspierać każdego dnia. Głosowanie trwa do 6 maja włącznie. Obecnie Słowik zajmuje 23. miejsce, z ponad 4200 głosami na koncie.

Idea projektu „Szkółki Piłkarskie NIVEA” zrodziła się z ogromnego zainteresowania piłką nożną wśród najmłodszych oraz chęci podnoszenia efektywności metod szkoleniowych. NIVEA zauważyła również problemy szkół i klubów, wynikające z braku sprzętu sportowego i odpowiednich funduszy na prowadzenie zajęć piłkarskich. W ramach programu zwycięskie drużyny zostaną wyposażone w sprzęt sportowy stosowany do treningów w Akademii holenderskiego Ajaxu. Trenerzy najwyżej sklasyfikowanych zespołów zostaną objęci szkoleniem prowadzonym przez ich kolegów z Amsterdamu, a od września rozpoczną realizację programu ze swoimi zawodnikami.

Najlepsze „Szkółki Piłkarskie NIVEA” wezmą również udział w turnieju kończącym cykl treningowy. Kryterium kwalifikacji do zmagań finałowych będzie wynikało z zaangażowania i poprawności prowadzenia zajęć zgodnie z programem szkoleniowym Akademii Ajaxu. Sześć zwycięskich drużyn wyjedzie na letni obóz piłkarski do Amsterdamu.

plakat_nivea2

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze