„Łączymy ludzi z prędkością światła” – motto firmy Interkonekt S.C., operatora sieci światłowodowej FIBER, świetnie zna wielu jej klientów. Teraz firma działająca na terenie powiatu olkuskiego jest znana na całą Polskę. Właśnie otrzymała – jako jedyna w kraju – nagrodę Tele.Odpowiedzialni Roku 2019. Została ona przyznana za działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu przez Stowarzyszenie e-Południe, które zrzesza małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych z całego kraju.

– Motto marki FIBER „Łączymy ludzi z prędkością światła” rozumiemy nie tylko jako marketingową informację dotyczącą świadczonych przez nas usług światłowodowych. Zawarta jest w nim nasza misja względem mieszkańców terenu, na jakim działamy. Społeczną odpowiedzialność biznesu rozumiemy jako aktywną pracę na rzecz bezpieczeństwa i integracji mieszkańców oraz akcje promujące aktywny sposób spędzania wolnego czasu – w sąsiedztwie, z rodziną i z przyjaciółmi. Serdecznie dziękujemy naszym pracownikom, klientom oraz partnerom biznesowym za zaufanie, jakim nas obdarzają. Bez nich nie byłoby tego sukcesu – mówią Tomasz Furman i Paweł Barczyk, właściciele marki FIBER.

Mieszkańcom ziemi olkuskiej firmy przedstawiać nie trzeba. Jest ona obecna na wielu wydarzeniach, jako organizator bądź partner. W tym roku podczas akcji „Śmigaj z FIBER na lodowisku” zorganizowano m. in. warsztaty bezpiecznej jazdy na łyżwach, w marcu odbył się „Dzień Kobiet z FIBER”, wiosną z kolei pod hasłem „Zrób porządek na wiosnę” firma przekazała mieszkańcom kilku gmin ponad tysiąc sadzonek kwiatów. FIBER włączył się także w „Plenerowe Kina Osiedlowe” oraz szereg festynów, zawodów czy gminnych świąt.

FIBER stawia również na bezpieczeństwo i edukację. Przykładem jest autorska akcja „Bądź widoczny, bądź bezpieczny”, w ramach której młodsi i starsi mieszkańcy otrzymali odblaski. Do wielu uczniów trafiły materiały edukacyjne z drużyną superbohaterów, dotyczące bezpieczeństwa w internecie.

Tomasz Furman i Paweł Barczyk zapewniają, że ich firma bardzo chętnie włącza się w organizację imprez integrujących mieszkańców. – Nasi pracownicy z wielką pasją uczestniczą w tych wydarzeniach, zachęcając uczestników do różnego rodzaju aktywności. Wspieramy również lokalne kluby sportowe, w tym przede wszystkim szkolące młodych piłkarzy. Każda z gmin, na terenie których działamy, otrzymała od nas pomoc w przygotowaniu najważniejszych imprez kulturalnych, edukacyjnych czy rozrywkowych. Dzięki temu „Łączenie ludzi z prędkością światła” stało się ideą przyświecającą działaniom nie tylko naszej firmy, ale również naszych partnerów i mieszkańców – uważają właściciele marki FIBER.

Stowarzyszenie e-Południe promuje odpowiedzialny biznes, który przyczynia się do poprawy stanu środowiska i warunków pracy, rozwija współpracę gospodarczą podmiotów oraz wspiera społeczności lokalne. Jak mówi koordynator projektu Tele.Odpowiedzialni Łukasz Biernacki, nagroda przyznana marce FIBER  jest formą uznania dla jej właścicieli i pracowników za podjęte działania, które daleko wykraczają poza świadczenie usług światłowodowych. 

Zdjęcia: MIŚOT

Wiola Woźniczko, zdjęcia: MIŚOT Powiat

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze