Velvet CARE Sp. z o.o. – to nowa nazwa kluczewskiego zakładu papierniczego, który od 1 sierpnia ma formalnie nowego właściciela. Polski oddział amerykańskiego koncernu Kimberly-Clark został wykupiony przez specjalizujący się w wykupach menadżerskich fundusz Avallon MBO Fund II i dotychczasowych menadżerów papierni. Zakład słynący w całym kraju przede wszystkim z papieru toaletowego Velvet, rozpoczyna nowy rozdział w swojej ponad stuletniej historii. Czy lepszy? Pokaże czas.

 

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o niepokoju, jaki panował wśród załogi, kiedy okazało się, że potentat zza oceanu wycofuje się z polskiego rynku. Było ryzyko, że jeśli nie znajdzie się kupiec, który jest w stanie zaoferować za zakład dobrych pieniędzy, papiernia zostanie zamknięta, a dziesiątki rodzin stracą źródło stałego dochodu. Czarny scenariusz się nie spełnił i wygląda na to, że zakład będzie funkcjonował tak, jak dotychczas. Pomimo zawirowań, nie przerwano produkcji i 300 osób zatrudnionych w Kluczach i Warszawie nie straciło pracy.

– Transakcja została zrealizowana w drodze wykupu menedżerskiego, w ramach którego udziałowcami nowej firmy zostali doświadczony, specjalizujący się w wykupach menedżerskich – fundusz Avallon MBO Fund II oraz zespół menedżerów zarządzający polskim oddziałem amerykańskiej firmy. Przedmiot zakupu objął między innymi zajmujące wiodące pozycje na polskim rynku marki Velvet, Szast Prast i A’psik oraz nowoczesny zakład produkcyjny w Kluczach – poinformowano w oficjalnym komunikacie. Spółką pokieruje dwójka menadżerów – Artur Pielak (dyrektor generalny) oraz Marek Ściążko (dyrektor zakładu w Kluczach). Obydwaj zarządzali firmą przed zmianą właścicielską.

Przed zespołem cel jest jeden – umocnienie spółki na pozycji lidera swojej kategorii w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka nie odcięła tak do końca pępowiny od potentata Kimberly-Clark, bo jest ona teraz wyłącznym partnerem dystrybucyjnym oraz licencyjnym tej firmy w Polsce dla bardzo dobrze znanych wszystkim konsumentom marek, takich jak: Kleenex (m.in. chusteczki higieniczne), Huggies Little Swimmers (pieluszki do pływania dla niemowląt), DryNites (pieluszki do spania dla mniejszych dzieci) oraz chusteczek dla niemowląt Huggies.

Nowi szefowie uważają, że za nimi trudny okres w historii firmy, ale udało się wyjść z niego obronną ręką. Ich zdaniem postawa załogi w tym czasie również się do tego przyczyniła. – W Velvet CARE czekają nas nowe wyzwania, ale jesteśmy przekonani, że dzięki posiadaniu tak rozpoznawalnych i cenionych przez polskich konsumentów marek, nowoczesnej papierni i zaangażowaniu naszych pracowników, firma będzie odnosiła w kolejnych latach liczne sukcesy rynkowe – podsumował Artur Pielak, dyrektor generalny Velvet CARE Sp. z o.o. – Posiadamy bogatą wiedzę o ludziach, biznesie i markach. Jesteśmy przekonani, że z całym zespołem oddanych pracowników w Warszawie i Kluczach zbudujemy nowe przedsięwzięcie biznesowe, które jeszcze sprawniej będzie odpowiadać na rosnące potrzeby rynkowe – dodaje Marek Ściążko, dyrektor zakładu w Kluczach. Pomóc w tym mają zaplanowane inwestycje, w tym przede wszystkim modernizacja parku maszynowego i technologii produkcji w kluczewskiej papierni.

Pomimo tego, że nastroje znacznie się uspokoiły, to wśród załogi wyczuwalny jest element niedowierzania. – Teraz są takie czasy, że niczego nie można być pewnym na sto procent. Był moment, że pracownicy bardzo się bali o utratę pracy. Jesteśmy zapewniani, że wszystko jest pod kontrolą i wygląda na to, że nie ma się czego obwiać. Dla nas najważniejsze było, żeby papiernia nie została zamknięta. Najgorsze się nie sprawdziło, więc trzeba ufać, że wszystko idzie ku dobremu – skomentował dla „Przeglądu” jeden z wieloletnich pracowników kluczewskich zakładów.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
19 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
były ormowiec
były ormowiec
9 lat temu

[quote name=”byly pracownik”]…Zwolniono mase ludzi i to oddanych i zasluzonych dla zakladu. Uwazam ze w.w.artykul nie jest zetelny i mija sie z prawda.[/quote]
Za komuny wszyscy mieli pracę, nie zwalniano pracowników, mieli godziwą zapłatę i wszystkich było stać na luksusy. Każdy kto chciał mógł wyjechać za granicę, paszport miał w kieszeni. Każdy kto chciał miał telefon, antenę satelitarną, pełny dostęp do światowych wiadomości i literatury, mógł kupić dowolną książkę. Znakomici, rzetelni dziennikarze Trybuny Ludu i Trybuny Robotniczej pisali tylko prawdę, Polską rządziła PZPR składająca się z najwybitniejszych specjalistów w każdej dziedzinie, od zdrowia począwszy, na specjalistach od hydrotechniki skończywszy. Nasz kraj szerokimi braterskim ramionami ochraniało ZSRR.

Pani Redaktor pisze nieprawdę ponieważ teraz żyjemy w zakłamanej niewoli, w której nie ma wolnej prasy. Ale my, byli ormowcy, jeszcze wyzwolimy Polskę i przywrócimy ocet! Ocet na półkach!!!

byly pracownik
byly pracownik
9 lat temu

Ciekawe z kad wzieto te informacje o stanie zalogi itp. Zwolniono mase ludzi i to naprawde oddanych i zasluzonych dla zakladu. Uwazam ze w.w.artykul nie jest zetelny i mija sie z prawda.

wolny rynek
wolny rynek
9 lat temu

[quote name=”nina”]
Zaplanowane inwestycje, głównie w zakresie modyfikacji parku maszynowego i dodatkowego polepszenia technologii produkcji w kluczewskiej papierni, zgadnij co pociągnie za sobą? Redukcję czy nowe miejsca pracy?[/quote]… za komuny cały park maszynowy pochodził ze średniowiecza aby wszyscy mieli pracę. Mieliśmy pralki średniowieczne, lodówki średniowieczne, samochody średniowieczne, za to wynalazców było więcej niż we wszystkich kapitalistycznych krajach razem.
U kapitalisty dobrze pracować muszą wszyscy, za komuny od dobrej roboty byli „ludzie dobrej roboty”, przeważnie i zgodnie z wytycznymi PZPR 1% załogi.
Proponuję zatem, w myśl idei socjalistycznych, wyciągnąć ze szrotów stare zardzewiałe maszyny i produkować papier toaletowy. Zwiększyć załogę o 500%, i wypłacać jej pensję w papierach… toaletowych. Nina, nie wiem skąd jesteś, ale z pewnością nie z Olkusza, najbardziej z ulicy Kolejowej 😆

nina
nina
9 lat temu

[quote name=”Danuta”]No papier jest zawsze potrzebny ten do d….Ciekawe czy będzie więcej miejsc pracy, ale dyrekcja niby nowa a stara jak się czyta to nazwisko.[/quote]
Zaplanowane inwestycje, głównie w zakresie modyfikacji parku maszynowego i dodatkowego polepszenia technologii produkcji w kluczewskiej papierni, zgadnij co pociągnie za sobą? Redukcję czy nowe miejsca pracy?

bogaty
bogaty
9 lat temu

[quote name=”biedny”]
Bogaty, ty chyba badasz stopień zagnieżdżenia się naszego szpitalnego eksperta w Przeglądzie Olkuskim???[/quote]
W rzeczy samej. Też. 🙂

biedny
biedny
9 lat temu

[quote name=”bogaty”]…Ale na tym najlepiej zna się nasz olkuski ekspert od socjalistycznej ekomomii, szpitala i smrodu, o szczegóły jego pytajcie. Z tego co wiem on zna socjalistyczną ekonomię od podszewki, co do ekonomii wolnego rynku, no cóż, przypuszczam, że nie ma o tym zielonego pojęcia, ale ekspert to ekspert, i nawet chcą go niektórzy, pewnie tacy sami socjalistyczni eksperci, na olkuskiego burmistrza! Komuno wróć! (tylko błagam, bez octu na półkach!).[/quote]
Bogaty, ty chyba badasz stopień zagnieżdżenia się naszego szpitalnego eksperta w Przeglądzie Olkuskim???

bogaty
bogaty
9 lat temu

[quote name=”cor”]Prezes Ściążko to nikt z rodziny wójta. Odkąd pamiętam rządzi velvetem. A teraz jest właścicielem. Skąd pieniądze na taki wykup wziął? …[/quote]Mnie jak brakuje to sobie drukuję na drukarce HP1100XZ. Ten nawyk pozostał mi jeszcze z czasów złoty-dajnego peerelu, wtedy jak trzeba było dać podwyżki robotnikom po prostu pezetpeerowski rząd uruchamiał drukarki i dawaj, nadrukowali dokładnie tyle ile brakowało. Ale na tym najlepiej zna się nasz olkuski ekspert od socjalistycznej ekomomii, szpitala i smrodu, o szczegóły jego pytajcie. Z tego co wiem on zna socjalistyczną ekonomię od podszewki, co do ekonomii wolnego rynku, no cóż, przypuszczam, że nie ma o tym zielonego pojęcia, ale ekspert to ekspert, i nawet chcą go niektórzy, pewnie tacy sami socjalistyczni eksperci, na olkuskiego burmistrza! Komuno wróć! (tylko błagam, bez octu na półkach!).

Danuta
Danuta
9 lat temu

No papier jest zawsze potrzebny ten do d….Ciekawe czy będzie więcej miejsc pracy, ale dyrekcja niby nowa a stara jak się czyta to nazwisko.

cor
cor
9 lat temu

Prezes Sciazko to nikt z rodziny wójta. Odkad pamiętam rządzi velvetem. A teraz jest właścicielem. Skąd pieniądze na taki wykup wziął ? …

roollex
roollex
9 lat temu

Marek Ściążko, to nie jest ktoś z rodziny wójta Kazimierza Ściążko ?. Może syn, może brat lub bliska rodznia. Może ktoś wie ?.

wyzwolony
wyzwolony
9 lat temu

[quote name=”MichałOlkuszanin”]wyzwolony 😀 I wszystko jasne, Pisowska zmoro o to mi właśnie chodziło abyś pokazał swoje prawdziwe oblicze. Na siłę udajesz inteligentnego, a na prostych zaczepkach się przejechałeś, dziękuje tyle w temacie. 😀 😀 😀 :D[/quote]
Wyjedź nad wodę, schłodź nogi i umysł, wtedy popiszemy 😉 .

MichałOlkuszanin
MichałOlkuszanin
9 lat temu

wyzwolony 😀 I wszystko jasne, Pisowska zmoro o to mi właśnie chodziło abyś pokazał swoje prawdziwe oblicze. Na siłę udajesz inteligentnego, a na prostych zaczepkach się przejechałeś, dziękuje tyle w temacie. 😀 😀 😀 😀

wyzwolony
wyzwolony
9 lat temu

[quote name=”MichałOlkuszanin”]… A po za tym co takiego ten socjalizm ci zrobił! pewnie nie dał ci pracy, nie nauczył czytać i pisać, nie zapewnił warunków do leczenia, a może ukrócił przekręty.[/quote]
Mnie socjalizm nic nie zrobił, zbyt glupi był aby mi cokolwiek zrobić, za to ZGNOIŁ, ZNISZCZYŁ, ZMARNOTRAWIŁ i SPONIEWIERAŁ życie, wysiłek i ciężką pracę milionów niewinnych Polaków skazując ich w efekcie ZBRODNICZEJ dzialalności na ocet na półkach i kartki żywnościowe. A ty kim jesteś, byłym ormowcem, zomowcem, aparatczykiem pezetpeerowskim, ubekiem, synem ubeka? Ooo tak, ci wszyscy za socjalizmu mieli się dobrze. I TERAZ WSZYSCY SŁONO PŁACIMY za peerelowskie rachunki, za hulanki i swawole licznych czerwonych książąt i ormowców, płacimy rachunki za niueudolność i złodziejstwa peerelowskiej socjalistycznej władzy rządzącej przy pomocy wycelowanych w Polaków radzieckich karabinów maszynowych. I właśnie taki był socjalizm, pamiętam 😆

MichałOlkuszanin
MichałOlkuszanin
9 lat temu

Wyzwolony jesteś zwykłym (moderacja) 😀 😀 :D, co ty (moderacja) wiesz o marketingu, chyba, że jesteś kolejnym złodziejem zatrudniającym ludzi na umowy śmieciowe bez żadnych świadczeń, bredzisz o czymś co skończyło się ponad 20 lat temu. (moderacja) A po za tym co takiego ten socjalizm ci zrobił! pewnie nie dał ci pracy, nie nauczył czytać i pisać, nie zapewnił warunków do leczenia, a może ukrócił przekręty.

wyzwolony
wyzwolony
9 lat temu

[quote name=”MichałOlkuszanin”]wyzwolony 😮 😮 😮 co ty pier***sz, byłeś w OFNE kiedyś! Zobacz jak żyje prezes i dostosuj to do wypłat pracowników, oczywiście znajdź jakąś stałą ciągłość chociaż z 2 miesiące. Jeżeli maż pisać takie brednie to znajdź inne zajęcie, ile ty masz lat i w jakim świecie ty żyjesz.[/quote]
OFNE już dawno nie ma :D. Nikt nie trzyma pracowników zatrudnionych w firmie znajdującej się na terenie byłego OFNE siłą, nie podoba się, niech sobie szukają innej roboty. Pracownicy muszą teraz ciężko pracować i nadrabiać to, co SOCJALIZM ZNISZCZYŁ – taka jest kolej rzeczy.
.
Żaden komuszy socjalistyczny derektor nie dbał tak o OFNE jak obecny prezes o swoją firmę! Prezes nie może teraz wysyłać 90% produkcji do ZSRR jak było za komuny, ale też nie musi dzielić się produkcją z komuszymi dygnitarzami PZPR. Prezes musi się bardzo starać i szukać rynków zbytu (wolny rynek i marketing – nieuku) A TO KOSZTUJE! I dlatego prezes dużo zarabia. Koniec kropka.

MichałOlkuszanin
MichałOlkuszanin
9 lat temu

masz* 😀 😆

MichałOlkuszanin
MichałOlkuszanin
9 lat temu

wyzwolony 😮 😮 😮 co ty pier***sz, byłeś w OFNE kiedyś! Zobacz jak żyje prezes i dostosuj to do wypłat pracowników, oczywiście znajdź jakąś stałą ciągłość chociaż z 2 miesiące. Jeżeli maż pisać takie brednie to znajdź inne zajęcie, ile ty masz lat i w jakim świecie ty żyjesz.

wyzwolony
wyzwolony
9 lat temu

[quote name=”czarnowidz”]oby tylko nie skończyli tak jak OFNE[/quote]
OFNE upadło bo za czasów socjalizmu należało do wszystkich czyli do nikogo. Produkcja OFNE, tak jak prawie cała produkcja socjalistyczna szła za darmochę do ZSRR, a to co zostało rozkradali lub obdzielali między sobą działacze i aktywiści PZPR. Kiedy rynek polski uwolnił się od radzieckich złodziei i socjalistycznej bandy, a otworzył na zachód, okazało się, że produkty OFNE nie są konkurencyjne. Powszechna socjalistyczna grabież, nieróbstwo, bezmyślność, pijaństwo spowodowały upadek OFNE i większości zakładów w Polsce. Socjalizm zdeptał i zniszczył Polskę, którą budujemy OD ZERA! Młodym naiwnym można wciskać kit o socjalistycznej potędze 😆 , ormowcy i socjaliści to lubią, socjalizm zniszczył Polskę którą BUDUJEMY OD NOWA. Wielki Szacun dla współcześnie rządzących, kim by nie byli. Precz z socjalizmem i komuchami ormowcami raz na zawsze! 😆

czarnowidz
czarnowidz
9 lat temu

oby tylko nie skończyli tak jak OFNE