4

Jeden z największych i najstarszych zakładów przemysłowych funkcjonujących na terenie Wolbromia – Fabryka Taśm Transporterowych gruntownie modernizuje swoje linie produkcyjne. W ostatnich miesiącach dokonano poważnych zakupów, które dostosowują produkcję do wymogów współczesnego rynku.

5 listopada w zakładzie zorganizowano dzień otwarty, podczas którego pracownicy i akcjonariusze mogli pokazać swoim rodzinom w jakich warunkach obecnie pracują oraz pochwalić się nowymi nabytkami.

 

FTT Wolbrom S.A., spadkobierca tradycji utworzonego przed 108 laty przez Piotra Westena i Otto Dullę wolbromskiego oddziału Olkuskiego Towarzystwa Akcyjnego Przemysłu Żelazno-Metalowego do dziś związany jest z przemysłem gumowym. Zorganizowany ostatnio dzień otwarty miał na celu prezentację najnowszych osiągnięć zakładu w zakresie wymiany starego, wysłużonego niejednokrotnie przez dziesiątki lat parku maszynowego na urządzenia nowoczesne i dużo bardziej wydajne. Kierownictwo zakładu zdecydowało, że do świętowania sukcesów inwestycyjnych zaprosi obok gości specjalnych także akcjonariuszy oraz wszystkich pracowników wraz z rodzinami, którzy przy okazji mogli zobaczyć fabrykę i stanowiska codziennej pracy swoich najbliższych.  

Prezes Piotr Pięta z dumą prezentował przybyłym nowoczesne, bardzo kosztowne, wielomilionowe nabytki firmy. Zakończony niedawno pod okiem tajwańskich dostawców rozruch nowej linii wulkanizacyjnej z prasą, a także zakup nowoczesnego miksera i urządzeń, dzięki którym fabryka będzie samowystarczalna pod względem produkcji tkanin zdecydowanie przyczyni się do poprawy procesu produkcyjnego, a dodatkowo pozwoli na znaczne zwiększenie produkcji taśm transporterowych. Jak podkreślał podczas sobotniego spotkania przewodniczący Rady Nadzorczej FTT Wolbrom, wcześniej wieloletni prezes wolbromskiego Stomilu Władysław Banyś  – zakupione w ostatnich miesiącach urządzenia są unikatowe (robione na specjalne zamówienie), a ich ceny niebotyczne. W tym kontekście życzył obecnemu prezesowi spółki, aby jego służby handlowe potrafiły w pełni wykorzystać zwiększony potencjał produkcyjny firmy i znalazły nabywców na zwiększoną produkcję na rynku krajowym i zagranicznym.

Pracownicy oprowadzający swoich bliskich po zakładzie podkreślali, że na przestrzeni lat warunki ich pracy uległy znacznym zmianom. Mimo oczywistych uciążliwości, wynikających ze specyfiki produkcji, zakład nie jest już obciążony takim ładunkiem szkodliwości, jak było to przed laty, zwłaszcza w powojennej historii fabryki. O poprawie jakości warunków pracy świadczą nie tylko inwestycje w nowoczesny sprzęt, ułatwiający pracę ludziom i ograniczający jej uciążliwość, ale także dbałość o bezpieczeństwo pracowników. Fabryka Taśm Transporterowych Wolbrom S.A. zajęła niedawno drugie miejsce w kategorii dużych przedsiębiorstw województwa małopolskiego w ramach organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy konkursu „Pracodawca – Organizator Pracy Bezpiecznej”.

7

1

5

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze