tenis mistrzostwa 2019

W ubiegły weekend rozegrane zostały Halowe Mistrzostwa Olkusza w tenisie. Rozgrywki przebiegły w grupie dziesięciu zawodników. Olkuska hala posiada tylko jeden kort, dlatego jest to maksymalna ilość graczy mogących uczestniczyć w dwudniowych rozgrywkach. Zacięta rywalizacja i wyrównany poziom zawodników spowodował zakończenie pierwszego dnia rywalizacji o godzinie 1.30 w nocy.

Do finału rozgrywek dotarł Paweł Czarnota, pokonując w półfinale ubiegłorocznego zwycięzcę Jacka Trawczyńskiego. Z drugiej strony drabinki w finale zameldował się Tomasz Bocianowski, który pokonał w półfinale Dariusza Krawczyka. Finał zapowiadał się interesująco. Obaj panowie doszli do niego prezentując dobry styl gry. Paweł to mocna, ofensywna gra z głębi kortu, poparta solidnym serwisem i atakami do siatki. Tomasz to mistrz defensywy, bazujący na regularności, dokładnym plasowaniu piłki i wybijaniu przeciwnika z rytmu. Finałowe spotkanie okazało się przewagą stylu Tomasza, który skutecznie “zmiękczał” potężne uderzenia przeciwnika, narzucając mu swój styl gry. W efekcie pewnie wygrywając 6/1.

 

Końcowy wynik turnieju:
1 m – Tomasz Bocianowski, 2 m- Paweł Czarnota, 3 m – Dariusz Krawczyk i Jacek Trawczyński, 5 m – Michał Ortyl, 6 m – Damian Przybyło, 7 m – Robert Ćwik, 8 m- Janusz Gómółka, 9 m – Janusz Czeladzki, 10 m- Rafał Sobczuk.

Podziękowania dla  dyrekcji i pracowników MOSiR Olkusz za udostępnienie hali i pomoc w organizacji turnieju.

Rafał Krawczyk

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze