gim2_6

Dorastanie nie jest łatwe, ale młodzi ludzie wcale nie muszą się skupiać na własnych sprawach. Właśnie do tego, by dostrzec innych, zrozumieć ich i im pomagać, zachęcali gimnazjalistów z olkuskiej „Dwójki” organizatorzy festynu, który odbył się w ich placówce.

Festyn przebiegał pod hasłem „Dorastamy, rozumiemy, pomagamy”. Dlatego do szkoły zaproszono „pomagaczy” – przedstawicieli olkuskich stowarzyszeń, które wspierają nierzadko osoby ze środowiska uczniów. Swoją działalność przedstawili również uczniowie szkolnego koła wolontariatu działającego przy gimnazjum pod opieką Anny Grabowskiej  i Anny Marzęckiej. Opowiadali oni o tym, jak wiele otrzymują od tych, którym pomagają – uśmiech, pogodę ducha, naukę cierpliwości. Uczniowie przekonali się, jak niewiele trzeba dać od siebie. Czasami wystarczy być, wspierać i rozmawiać. Symbolem tej idei były rozdawane tego dnia wszystkim uczniom i gościom znaczki – czerwone serduszka z sentencją „Pomagaj innym, inni pomogą Tobie”.

Jednak, żeby zadbać o kogoś, trzeba umieć dbać o siebie. I takie hasło przyświecało zawodom sportowym i festiwalowi talentów, w których wzięli udział uczniowie wszystkich klas. Rozgrywki sportowe uczyły zdrowej rywalizacji, a przede wszystkim pokazały możliwości, jakie daje współpraca całego zespołu. Z kolei podczas występów gimnazjaliści pokazali, że inwestując w rozwój samego siebie, możemy pomagać innym.

Duże zainteresowanie młodzieży wzbudził pokaz sprzętu ratowniczego oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy podczas wypadków komunikacyjnych, przygotowany przez wolontariuszy Grupy Ratownictwa PCK.


gim2_5

gim2_3

gim2_2gim2_4gim2_1

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze