W corocznym rankingu na najwybitniejszego sportowca niepełnosprawnego w kategorii mężczyzn w roku 2009 zdecydowanie wygrał Damian Pietrasik.
Ten niezwykły młody człowiek (ma 23 lata) urodził się w Olkuszu. Od 9. roku życia jest niewidomy. W sporcie niepełnosprawnych doszedł na szczyty. Jest znakomitym pływakiem.
W roku 2006 na Mistrzostwach Świata w Pływaniu zajął 2. i 3. miejsce. W 2007 został mistrzem świata w pływaniu stylem grzbietowym. Jest w tym stylu rekordzistą świata na 25 m. Podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Pekinie zdobył srebrny medal olimpijski.

Ale to dalece nie wszystko. Damian jest świetnym  muzykiem. Gra na fortepianie, gitarze, saksofonie, klarnecie. Występował ze znakomitymi wokalistami, między innymi z Anną Marią Jopek i Leszkiem Możdżerem. Obecnie gra w zespole Światła Miasta.
Mieszka w Warszawie, jest studentem Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Dziennikarstwa i Komunikacji  Społecznej. Cieszy się niezwykłą sympatią w swoim studenckim środowisku.
Propaguje tenis stołowy dla niewidomych.
Postawa i sukcesy Damiana Pietrasika są dowodem na to, że siła charakteru i pracowitość, bardziej może nawet niż talent, którego mu nie brakuje, pozwalają przełamywać bariery niepełnej sprawności fizycznej. Piękny, młody człowiek!
Warszawskiemu olkuszaninowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze