Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w poniedziałek, 19. listopada, na drodze powiatowej pomiędzy Wolbromiem a Bydlinem. Przed godziną 13:00 kierujący renaultem zjechał z drogi i uderzył w drzewo. 38-letni olkuszanin, który kierował samochodem, poniósł śmierć na miejscu. Nie wiadomo jeszcze, co było przyczyną tego wypadku.

– Policjanci ustalają okoliczności i przyczyny wypadku – informuje mł. asp. Marcin Dzięcioł. Nie jest to pierwszy tragiczny wypadek na tej drodze w ostatnim czasie. Miesiąc wcześniej, niemal w tym samym miejscu, zginęli w wypadku samochodowym dwaj młodzi mieszkańcy Wolbromia. Długa prosta i równy asfalt między Bydlinem a Wolbromiem zachęcają kierowców do szybkiej jazdy i zapominają oni, że na całej „bydlince” jest ograniczenie prędkości. Dobra pogoda i doskonała widoczność nie powinny uśpić czujności kierowców, szczególnie w terenie niezabudowanym.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kent
kent
10 lat temu

Jak to jakie ograniczenie? Maksymalnie 90 km/h poza terenem zabudowanym, 50 w terenie, oraz inne wyrażone znakami

oo
oo
10 lat temu

Ale jakie tam jest ograniczenie prędkości? I w jaki sposób zrobiono ograniczenie na całej bydlince? Jakiś nowy znak „dot. całej bydlinki”?

Z tym równym asfaltem to też przesada