aaa mosir rozgrywki rodzinne

Kolejny cykl Rodzinnych Rozgrywek Sportowych rozpoczęły w ostatnich dniach olkuskie familie, które wolą aktywne spędzanie wolnego czasu. W hali MOSiR-u przy ul. Wiejskiej przeprowadzono wstępne zmagania, podczas których uczestnicy tegorocznej edycji zawodów musieli wykazać się ogólną sprawnością fizyczną.

 

W ramach premierowego spotkania Rodzinnych Rozgrywek Sportowych rozegrano turniej mini piłki halowej, przeprowadzono wyścigi na zasadzie toru przeszkód, jak również konkurs na celność do piłkarskiej bramki. Zabawa była przednia, choć zawiodła nieco frekwencja. Szansa na dołączenie do rywalizacji o miano najbardziej usportowionej rodziny w Olkuszu już niebawem na krytej pływalni ZSPl nr 1 przy ul. Kochanowskiego, gdzie tym razem konkurencje sprawnościowe odbywać się będą w wodzie. – Wystarczą podstawowe umiejętności pływackie, gdyż większość konkurencji to gry i zabawy takie jak: rzuty do celu, przeciąganie koła ratunkowego, czy wyławianie krążków. Słabiej pływające dzieci bez przeszkód mogą korzystać z rękawków i dmuchanych kół. Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, ponieważ każda runda to wspaniała zabawa oraz szansa na odniesienie rodzinnego sukcesu – mówi dyrektor MOSiR-u, Dariusz Murawski.

Jak na razie do sportowych zmagań przystąpiły drużyny złożone z rodziców i dzieci w dwóch kategoriach wiekowych -bok uczniów klas I-III także nieco starsi z klas IV-VI. Punkty zdobywane w poszczególnych konkurencjach wyłoniły zwycięzców I rundy. Podobna klasyfikacja będzie prowadzona w następnych etapach, a także przy tworzeniu klasyfikacji generalnej.

Wyniki I rundy Sportowych Rozgrywek Rodzinnych:

Kategoria: Szkoły Podstawowe kl. I – III
1. Kocjan Szymon – SP nr 2 w Olkuszu
2. Chmiest Bartosz – SP w Jaroszowcu
3. Nowak Krzysztof – SP nr 4 w Olkuszu

Kategoria: Szkoły Podstawowe kl. IV – VI
1. Kowal Kinga – SP nr 2 w Olkuszu
2. Chmiest Mateusz – SP w Jaroszowcu
3. Nowak Jan – SP nr 4 w Olkuszu

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze