ty mnie ja tobie rsm

„Ty mnie, ja Tobie! Wszyscy razem pomagajmy sobie!” – pod takim hasłem trwa zbiórka pomocy dydaktycznych i terapeutycznych dla niepełnosprawnych, małych dzieci. Zainteresowani udziałem w akcji mogą przekazywać edukacyjne zabawki do 20. czerwca.

Akcja organizowana jest w ramach projektu „Sami o sobie w przyjaznej przestrzeni”na rzecz rodzin z małym dzieckiem niepełnosprawnym z terenu powiatu olkuskiego. Projekt realizuje Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser”w Olkuszu w partnerstwie w Zespołem Szkolno – Przedszkolno – Integracyjnym na 1 w Olkuszu oraz Katolickim Stowarzyszeniem Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół KLIKA w Krakowie.

Organizatorzy liczą, że akcja spotka się z zainteresowaniem mieszkańców powiatu olkuskiego. – Jeżeli w Waszych domach są zbędne zabawki edukacyjne dla małego dziecka (klocki,drewniane puzzle, nakładanki, zabawki sensoryczne itp.) prosimy o ich przekazanie. Przy wsparciu wolontariuszy utworzymy bibliotekę pomocy dydaktycznych w Centrum Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych działającym przy naszym stowarzyszeniu – zachęca Anna Skręt, kordynatorka akcji.

Zbiórki prowadzone są w ośmiu placówkach na terenie powiatu: Przedszkolu Integracyjnym nr 9 w Zespole Szkolno – Przedszkolno – Integracyjnym na 1 w Olkuszu (ul. Kochanowskiego 2), Szkole Podstawowej nr 1 w Olkuszu (ul. J. Kantego 5), Szkole Podstawowej nr 4 w Olkuszu (ul. Fr. Nullo 9), Szkole Podstawowej w Bolesławiu (ul. Główna 96), Szkole Podstawowej w Zespole Szkół w Krzykawie (Krzykawa 54), Miejskim Przedszkolu w Bukownie (ul. Niepodległości 11), Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bukownie (ul. Kolejowa 3) oraz IV Liceum Ogólnokształcącym w Olkuszu (ul. Korczaka 7).

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o