61konkurs recytatorski2

Po zmaganiach uczniów szkół ponadgimnazjalnych uczestniczących w 61. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim i eliminacjach miejsko-gminnych Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów, Miejski Dom Kultury w Olkuszu znów gościł młodych adeptów sztuki żywego słowa. 23 marca 2016 r. do finałowego etapu rywalizacji stanęli najlepsi spośród uczniów podstawówek i gimnazjów naszego powiatu. Na scenie sali widowiskowej olkuskiego MDK zaprezentowało się tego dnia 33. recytatorów i wykonawców poezji śpiewanej. Oceniało ich jury w składzie: Magdalena Medyńska – przedstawicielka Starostwa Powiatowego w Olkuszu, Beata Deutschman – aktorka i śpiewaczka, Adam Radosz – aktor, instruktor teatralny, dyrektor Mysłowickiego Ośrodka Kultury oraz Michał Skiba – aktor, instruktor teatralny, filmowiec.

W kategorii poezja śpiewana I nagrodę jury przyznało Patrycji Krymuli z Gimnazjum Nr 1 w Olkuszu. II nagroda przypadła Magdalenie Pałce z Gimnazjum Nr 3 w Olkuszu, zaś III nagrodę zdobyła Wiktoria Kieca z Gimnazjum w Dłużcu. Wyróżnień w tej kategorii nie przyznano.

Wśród najmłodszych recytatorów jurorzy najwyżej ocenili umiejętności i talent Marii Sioły ze Szkoły Podstawowej w Zawadzie. II nagrodę zdobył Igor Pałka ze SP Nr 5 w Olkuszu. Na III nagrodę zasłużyły aż trzy uczestniczki środowych przesłuchań: Maria Rolka ze SP w Gołaczewach, Julia Gregorczyk ze SP w Żuradzie oraz Emilia Prządo ze SP Nr 9 w Olkuszu. Ponadto wyróżniona została Kornelia Szlachta ze SP w Zawadzie.

61konkurs recytatorski

O ile w wyżej wymienionych konkurencjach grona laureatów wyraźnie zdominowały dziewczęta, to prezentacje recytatorów-gimnazjalistów zdecydowanie więcej sukcesów przyniosły chłopcom. I nagrodę jury przyznało Igorowi Hamerlikowi z Gimnazjum Nr 1 w Olkuszu. Dwie II nagrody zdobyli: Emilia Kur z Gimnazjum Nr 4 w Wolbromiu i Mateusz Kazibut reprezentujący Gimnazjum Nr 2 w Wolbromiu, natomiast III nagrodę wyrecytował Jakub Salwiński z Gimnazjum Nr 3 w Olkuszu. W tej kategorii wyróżnione zostały: Klaudia Wąsiel z Gimnazjum Nr 4 w Olkuszu i Julia Gorlaczyk z Gimnazjum Nr 1 w Olkuszu.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom, ich szkolnym opiekunom i najbliższym, którzy wspierają utalentowaną młodzież w rozwijaniu wartościowych pasji.

MOK Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze