117 osób z różnych miast Polski wzięło udział w III Ogólnopolskim Spływie Kajakowym „TYLKO DLA ORŁÓW. SZTOŁA 2020”. Spływ odbył się 5 września na odcinkach: Bukowno Przystań – Sławków-Piernikarka. Organizatorem imprezy była Fundacja Kajakowa Tołhaj-Gdk, przy współpracy Miasta Bukowno oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Oficjalne otwarcie imprezy, z udziałem władz Miasta i dyrekcji MOSiR, odbyło się w sobotę rano przy Domu Turysty „TRAMP”. Podobnie jak przed rokiem, tegoroczny spływ kajakowy odbywał się na znanej już uczestnikom trasie, wynoszącej ok. 17 kilometrów. Jej początek znajduje się w Bukownie, przy dawnym Ośrodku „Leśny Dwór”, natomiast zakończenie to sławkowska „Piernikarka”. Jak podkreślali organizatorzy imprezy, spływ Sztołą nie należy do łatwych. Mimo pozornie prostego pierwszego odcinka, w kolejnych uczestnicy napotykają na sporo trudności: powalone drzewa, wypłycenia, zatopione gałęzie, temperatura wody. Podczas pokonywania 17-kilometrowej trasy kajakarze niejednokrotnie musieli przeciągać kajaki przez różne przeszkody, zmagać się z gęstym błotem, przenoskami i innymi utrudnieniami. Już przy przystani początkowej w Bukownie pojawiły się pierwsze trudności, między innymi związane z wartkim prądem Sztoły. W czasie całej trasy niejednokrotnie trzeba było przenosić kajaki, zmagać się z błotem, powalonymi drzewami i wypłyceniami.

Na przystani końcowej, czyli w „Piernikarce”, na kajakarzy czekał słodki poczęstunek, zaś wieczorem przy DT „TRAMP” odbyło się pożegnalne ognisko, podczas którego wręczono puchary dla drużyn, medale i dyplomy. 

I miejsce za najliczniejszy udział w wydarzeniu zdobyła drużyna KAJAKOWY SOSNOWIEC.

III Ogólnopolski Spływ Kajakowy „TYLKO DLA ORŁÓW. SZTOŁA 2020” odbywał się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Bukowno Mirosława Gajdziszewskiego.

Partnerzy imprezy: MOSiR Sosnowiec, Miasto Sławków, Bank PKO BP, Polski Związek Kajakowy, „Przegląd Olkuski”.

117 osób z różnych miast Polski wzięło udział w III Ogólnopolskim Spływie Kajakowym „TYLKO DLA ORŁÓW. SZTOŁA 2020”. Spływ odbył się 5 września na odcinkach: Bukowno Przystań – Sławków-Piernikarka. Organizatorem imprezy była Fundacja Kajakowa Tołhaj-Gdk, przy współpracy Miasta Bukowno oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Zdjęcia: Agnieszka Zub
« 2 z 2 »
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze