sport reka

W ostatnim spotkaniu sezonu 2018/2019 1. Ligi SPR Olkusz pokonał KS Otmęt Krapkowice 48:26. Fenomenalne zawody rozegrała Natalia Kolonko, która rzuciła aż 13 bramek. Spotkanie z Otmętem było ostatnim dla Marcina Księżyka w roli trenera Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz. Dziękujemy!!

Spotkanie drużyny Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz z Otmętem Krapkowice tak jak można było przypuszczać, miało jednostronny przebieg. SPR Olkusz na początku zbudował kilku bramkową przewagę i nie wypuścił jej do końcowej syreny. W 8. minucie po rzucie skrzydłowej Juli Mrozowskiej, SPR prowadził 6:3. W spotkaniu z Krapkowiczankami szansę na spędzenie większej ilości minut miały młode wychowanki SPR Olkusz, szansę te jak Oliwia Sołościuk która zdobyła 8 bramek wykorzystały w stu procentach. Niemal każda akcja Olkuszanek znajdowała swój szczęśliwy finał w siatce bramki Otmętu Krapkowice. Wynik pierwszej połowy spotkania na 26:14 ustaliła najbardziej doświadczona zawodniczka Srebrnych Lwic Paula Masiuda.

Szczypiornistki Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz na drugą połowę spotkania wyszły jeszcze bardziej wyluzowane, w efekcie czego uwidoczniła się jeszcze bardziej przewaga nad Otmętem. W 44. minucie po rzucie Patrycji Jałowickiej SPR Olkusz prowadził już 33:20. Ostanie minuty to już niemal bezbłędna gra podopiecznych trenera Marcina Księżyka dla których Otmęt Krapkowice stanowił jedynie bezbarwne tło. Warty podkreślenia jest bardzo dobry występ w Olkuskiej bramce zaliczyła Wiktoria Tabor. Końcowy rezultat spotkania na 48:26 ustaliła najskuteczniejsza zawodniczka SPR-u Olkusz w sezonie 2018/2019 Natalia Kolonko.

Srebrne Lwice prowadzone przez trenera Marcina Księżyka w minionym sezonie 1. Ligi w 22 spotkaniach zdobyły 46 punktów co w końcowym rozrachunku dało im 4. miejsce w ligowej tabeli. Dziękujemy kibicom za wsparcie w sezonie 2018/2019 i zapraszamy we wrześniu na Halę MOSiR Olkusz przy ulicy Wiejskiej 1A!!!

SPR Olkusz – KS Otmęt Krapkowice 48:26 (26:14)

Hala MOSiR Olkusz, godzina 18:00 30.04.2019 r.

SPR Olkusz: Aleksandra Petlic, Wiktoria Tabor – Magdalena Barczyk 6, Wiktoria Sioła, Julia Mrozowska 3, Paula Masiuda 3, Laura Nawara 5, Weronika Gęgotek 1, Natalia Kolonko 13, Klaudia Zub, Oliwia Sołościuk 6, Patrycja Jałowicka 3, Adriana Kasprowicz

Trener: Marcin Księżyk Kary: 6 minut Karne: 3/3

Krapkowice: Magdalena Bielecka – Alicja Grzejszczak 3, Katarzyna Medwid, Agnieszka Kochanowska-Wistuba 5, Agnieszka Blozik 5, Agnieszka Gołąbek 7, Aleksandra Szwajkiewicz, Kinga Łapszyńska 5, Nina Nastałek 1, Aleksandra Kołodziej, Bożena Kuźmik

Trener: Marta Piorun Kary: 4 minuty Karne: 5/4

Sędziowie: Aleksandra Pytlik, Agnieszka Zaucha (Śląski ZPR) Widzów: 150

Przebieg meczu: 5 minuta: 2:3, 10 minuta: 10:4, 15 minuta: 13:7, 20 minuta: 17:9, 25 minuta: 20:11, 30 minuta: 26:14, 35 minuta: 28:17, 40 minuta: 30:19, 45 minuta: 33:21, 50 minuta: 39:22, 55 minuta 43:24, 60 minuta: 48:26