Kwaśniów Dolny

Przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Kwaśniowie Dolnym powstanie sala gimnastyczna wraz zapleczem. Umowa z wykonawcą została już podpisana. 

Zgodnie z projektem, na głównej sali znajdzie się pełnowymiarowe boisko do koszykówki i siatkówki. Będzie tam można także grać w futsal, badminton, tenis czy piłkę ręczną. Sala oczywiście będzie dostosowana do prowadzenia zajęć sportowych zgodnych z programem szkolnym. W obiekcie będą również: sala pomocnicza służąca do zajęć rehabilitacyjnych, ruchowych lub siłowych; zaplecze socjalne (w postaci dwóch zespołów szatni z natryskami i toaletami, oraz magazynami na sprzęt sportowy) obsługujące główną salę sportową oraz zaplecze socjalne dla mniejszych grup sportowych korzystających z sali pomocniczej; widownia wraz z szatnią dla obsługi widowni w czasie zawodów sportowych; toaleta; pomieszczenie techniczne.

Budynek będzie posiadał łącznik ze szkołą. Zostanie także dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Nowy obiekt będzie dostępny dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców.  

Wykonawcą jest firma OLEXBUD z Porąbki Iwkowskiej. Na inwestycję gmina Klucze pozyskała ponad 1,8 mln złotych z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – edycja 2021.

fot. UG Klucze

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze