urodzmis15

Z okazji 89. urodzin Kubusia Puchatka – najsympatyczniejszego książkowego misia olkuska Biblioteka  zorganizowała po raz kolejny, w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”,  Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia.

Zaproszenie na urodzinowe przyjęcie przyjęli uczniowie z olkuskich Szkół Podstawowych Nr 1, 4, 5 i 10. Dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Urodziny Puchatka” oraz chętnie brały udział  w przygotowanych dla nich zabawach i konkurencjach. Wszyscy bawili się znakomicie!

Na przyjęciu nie zabrakło oczywiście urodzinowego tortu z wizerunkiem misia. Tak, więc po odśpiewaniu urodzinowego „Sto lat”, każdy z uczestników spotkania został poczęstowany tortem. Dzieci zapewniły Jubilata, że będą pamiętały o jego następnych urodzinach. Na zakończenie każda z zaproszonych szkół otrzymała pamiątkowy dyplom.

Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia zorganizowane zostały również w Filiach PiMBP: Nr 2, Osieku, Gorenicach i Zedermanie. Kubuś Puchatek, wdzięczny za piękne życzenia i wspaniałą zabawę, dziękuje wszystkim uczestnikom spotkania  i z niecierpliwością czeka na kolejne urodziny już za rok!

Bardzo dziękujemy Cukierni CAPRI (P.P.U. Paweł Smuga) w Olkuszu za przygotowanie pysznego tortu dla uczestników spotkania oraz za ufundowanie tortu dla dzieci biorących udział w zajęciach w Filii PiMBP w Gorenicach.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze