sp braciejowka rajd1-001

23 września 2015 roku uczniowie klas I – VI ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Braciejówce wraz z opiekunami uczestniczyli w jesiennym rajdzie integracyjnym po piaskach Pustyni Błędowskiej. Na początku naszej wędrówki udaliśmy się do Urzędu Gminy w Kluczach, gdzie utworzono Pustynne Centrum Informacji. Przed planszami i starymi fotografiami mali turyści zdobyli niezbędną wiedzę o największym w Polsce i jednym z największych w Europie obszarze lotnych piasków. Następnie pod czujmy okiem przewodników udało nam się wspiąć na wzgórze Czubatka, położone nad Kluczami, skąd podziwialiśmy panoramę pustyni. W dalszą drogę wyruszyliśmy już w parokilometrową trasę przez rozległe piaski.

sp-braciejowka-rajd3-001

Po dotarciu na środek pustyni, na specjalnie urządzonym tarasie widokowym dla turystów, uczniowie mogli odpocząć i zjeść drugie śniadanie. Nie lada niespodziankę przygotowali dla wszystkich uczniowie czwartej klasy przedstawiając w plenerze „Legendę o powstaniu Pustyni Błędowskiej”.

sp-braciejowka-rajd4-001

W drodze powrotnej do autokaru dzieci przeszły koło niezwykle urokliwych Stawów Czerwonego i Zielonego, które powstały w miejscu dawnego wyrobiska kopalni rudy żelaza.

Co prawda piaskowych wydm i fatamorgany nie zobaczyliśmy choć zdarzały się jeszcze w latach 50 XX w., to i tak uczniowie zgodnie stwierdzili, że była to fascynująca wycieczka.

SP Braciejówka

sp braciejowka rajd2-001

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze