Olkusz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu

Tradycją Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu są organizowane już od kilkunastu lat, w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek oraz Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, Powiatowe Konkursy Plastyczne dla uczniów przedszkoli i klas I-III ze szkół podstawowych z powiatu olkuskiego. Konkursy są organizowane pod honorowym patronatem: Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz oraz Starosty Olkuskiego. Cieszą się one niesłabnącą popularnością wśród najmłodszych mieszkańców Ziemi Olkuskiej.

10 czerwca 2022 r. w Czytelni olkuskiej Biblioteki odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom tegorocznych Powiatowych Konkursów Plastycznych. Uroczystość zaszczycili swą obecnością Pani Paulina Polak – Wicestarosta Olkuski oraz Pan Łukasz Rychlewski – Z-ca Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.

W Powiatowym Konkursie Plastycznym „Mój dzień w Bibliotece” wzięło udział 412 uczniów z 24 przedszkoli z powiatu olkuskiego. Nagrody otrzymali:

W kategorii wiekowej „Trzylatki” I miejsce zdobyła Hanna Skalska z Przedszkola nr 3 w Olkuszu, II miejsce – Milena Wójcik z Przedszkola nr 7 w Olkuszu, a III miejsce – Tymon Dela z Przedszkola nr 10 w Olkuszu.

W kategorii wiekowej „Czterolatki” I miejsce zdobył Milan Pajda z Miejskiego Przedszkola w Bukownie, II miejsce – Ada Pałka z Przedszkola nr 7 w Olkuszu, a III miejsce – Oliwia Pomierna z Zespołu Szkolnego – Przedszkolnego Integracyjnego nr 1 w Olkuszu.

Wyróżnienia otrzymali: Fabian Balicki z Miejskiego Przedszkola w Bukownie, Antoni Drapacz z Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego „Mistrzowie Zabawy” w Wolbromiu, Nila Drząszcz z Niepublicznego Przedszkola „Akademia Przedszkolaka” w Olkuszu, Elena Durbas z Niepublicznego Przedszkola „Akademia Przedszkolaka” w Olkuszu, Jan Gonera z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bydlinie, Dorota Mączka z Niepublicznego Przedszkola „Akademia Przedszkolaka” w Olkuszu.

W kategorii wiekowej „Pięciolatki” I miejsce zdobyła Gabriela Wypasek z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Integracyjnego nr 1 w Olkuszu, II miejsce – Yevmeniia Volokhova z Przedszkola nr 3 w Olkuszu, a III miejsce – Oskar Trzeciak z Przedszkola nr 10 w Olkuszu.

Wyróżnienia otrzymali: Natalia Bielach z Przedszkola nr 7 w Olkuszu, Bartosz Jabłoński z Przedszkola nr 10 w Olkuszu, Hanna Migas z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Integracyjnego nr 1 w Olkuszu, Maria Ogami z Miejskiego Przedszkola w Bukownie, Piotr Rejnowicz z Przedszkola nr 13 w Olkuszu.

W kategorii wiekowej „Sześciolatki” I miejsce zdobyła Hanna Zarzycka z Przedszkola nr 13 w Olkuszu, II miejsce – Maja Nawrot z Przedszkola nr 3 w Olkuszu, a III miejsce – Michalina Barczyk z Przedszkola nr 7 w Olkuszu.

Wyróżnienia otrzymali: Nadia Durańska z Przedszkola nr 10 w Olkuszu, Mateusz Jagła z Przedszkola nr 10 w Olkuszu, Lena Kulawik z Przedszkola nr 7 w Olkuszu, Hanna Morawska z Przedszkola nr 7 w Olkuszu, Hanna Nowicka z Przedszkola nr 3 w Olkuszu, Lena Pasich z Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego „Mistrzowie Zabawy” w Wolbromiu, Szymon Przybylski z Przedszkola nr 4 w Olkuszu.

W Powiatowym Konkursie Plastycznym „Czy to bajka, czy nie bajka. W świecie utworów Marii Konopnickiej”, organizowanym w ramach obchodów Roku Marii Konopnickiej, wzięło udział 576 uczniów z 32 szkół podstawowych z powiatu olkuskiego.

I miejsce zdobyła Hanna Dyduch ze Szkoły Podstawowej w Kluczach, II miejsce – Milena Pietrzak ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Olkuszu, a III miejsce – Leon Kowalczyk ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Olkuszu.

Wyróżnienia otrzymali: Hubert Barczyk z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Zarzeczu, Julia Czart ze Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół w Gołaczewach, Anna Jedynak ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Olkuszu, Karolina Krawczyk z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Integracyjnego nr 1 w Olkuszu, Izabela Kukułka ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Olkuszu, Nadia Kuś ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Olkuszu, Paweł Mączka ze Szkoły Podstawowej w Kosmolowie, Miłosz Prządo ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Olkuszu, Zuzanna Skalska ze Szkoły Podstawowej w Kosmolowie, Aleksandra Wypasek ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Olkuszu.

Laureaci konkursów otrzymali nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz – Pana Romana Piaśnika oraz Starostę Olkuskiego – Pana Bogumiła Sobczyka.

Prace małych artystów można podziwiać na wystawach znajdujących się w olkuskiej Bibliotece.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Dzieciom, Nauczycielom i Rodzicom za zaangażowanie, piękne i kreatywne prace oraz za bardzo liczny udział w konkursach. Zapraszamy do korzystania z usług olkuskiej Książnicy.


0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze