Modlnica

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że w dniu 22 marca bieżącego roku wykonawca przebudowy DK94 w Modlnicy rozpoczął przygotowania do układania nawierzchni bitumicznej na odcinku 1,5 km. Oznacza to chwilowy powrót do utrudnień w ruchu.

Jak informuje GDDKiA, od 22.03.2022 r., wprowadzone zostaje dwustronne zwężenie jezdni do szerokości 3,5 m (jeden pas ruch dla każdego z kierunków) na całej długości budowy. Ruch na odcinku drogi przebiegającym przez Modlnicę odbywa się teraz po zewnętrznych pasach, a pasy wewnętrzne są wyłączone w celu likwidacji betonowych barier ochronnych.

Od 28.03.202 ruch będzie się odbywał po jeden stronie jezdni (strona zachodnia) i całkowicie wyłącza zostanie z ruchu jezdnia wschodnia, włącznie z ulicami: Jurajską, Wierzbową, Polną, Ulubioną, Dębową.  Od 30.03.2022 ruch zostanie zaś przełożony z jezdni zachodniej na jezdnię wschodnią i całkowicie wyłączona z ruchu będzie jezdnia zachodnia, włącznie w ulicami: Tunel, Lipowa, Wojciecha. Od 4.04.2022 – nastąpi powrót do ruchu po zewnętrznych pasach jezdni, w wyłączeniem wewnętrznych pasów ruchu. W tym czasie ustawiana będzie bariera linowa – informuje Iwona Mikrut, główny specjalista ds. komunikacji społecznej krakowskiego oddziału GDDKiA.

Odcinkiem drogi krajowej nr 94 w gminie Wielka Wieś, pomiędzy Modlnicą i Szycami, zgodnie z pomiarem ruchu wykonanym w 2020 r. średnio przejeżdża 28 675 pojazdów na dobę, co oznacza wzrost natężenia ruchu w porównaniu z sytuacją z 2015 r. o 43 procent.

fot. GDDKiA

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze